Missä Härkönen siellä rauniot!
Missä Härkönen siellä rauniot
itseiv
17872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Siellä kirjoitellaan hörhöjä.
jokapuolella. Härkönenkin juuri tunnusti julkisesti, että Nummelan luokiossa opetus on raunioina kun opettajatkin lähti lätkimään. Opetus kaikenkaikkiaan on raunioitettu esim verrattuna naapurikuntiin. Terveydenhoito on raunioitettu, esim kuukauden jonotusaika. Vanhustenhoito on raunioina. Ei sinänsä Härkönen ole ainoa syypää. Syypäitä ovat tietenkin koko johtotroikka tai pitäisikö sanoa -kopla, joka keskenään pelaa tätä peliä.
asioista ei ole totta, muuten hyvä :-)
Voisitko kiitos muutta muualle, olisi yksi kaikesta itkijä vähemmän. Please?
joo se härkönen ei ole mikään varsinainen lahja vihdille - mm hiidenrannassa lapsia runsaasti jotka kohta joutuvat tarpomaan keskustaan kouluun kun härkösen mielestä hiidenrannan koulun sulkeminen on jotain " säästöä" kukahan sen härkösen tänne halusi ja raijasi??
Parempaa palvelua ja lain mukaiset koulu/päiväkoti olot saatte lapsillenne mm. Espoosta ja Kirkkonummelta!
Ajatelkaa lastenne tulevaisuutta. Muuttakaa pois sieltä!! Lapset pois home/parakkitaloista!!!
Päättäjät, teidän velvollisuutenne on toimia Vihdin puolesta!
menee. Mitkä kommarit täällä oikein itkee?
Kuule kommarikauhuinen äklö-kokoomuslainen, ei äitisi koskaan tainnut opettaa että joissakin asioissa pitäisi olla jonkinlainen häpy.
jäi kanssa äidin opetukset vähiin. Kommariperheestä?
helpommalla pääsette kun muutatte pois. Riitely ei kannata Vihdissä. Vaikka olisitte oikeassa ette tule saamaan oikutta siinä kunnassa. Kieroja ja valehtelevia yksilöitä kunnan valtuustossa ja päättäjissä paljon. Ajatelkaa lastenne tulevaisuutta ja muuttakaa pois vielä kun voimia riittää siihen.
Katsokaa Vihdin kirkonkylässä "raunioita", jokapuolella lukee "myydään". Näin hyvin se on hoitanut hommansa, että entinen arvostettu kirkonkylä on ihan kuoleman kielissä. Kunnan entisen virastonkin jättivät tyhjilleen jo vuosiksi lahoamaan. Kyllä on pahasti jollain hoolla pielessä.
Vihdin palveluita karsitaan, leikataan, heikennetään
ihan suruttomasti.
Juhlitaan nyt komeita raunioita. Koskaan aikaisemmin ei vastaavaa tilaisuutta ole ollutkaan.
Tulkaa kirkonkylään, niin löytyy
Kovin on tempoilevaa toimintaa, ihan pelottaa, että mitäs se seuraavaksi keksii.
vihti500
Vihdissä