Joo tuossa eilen joku uskovaisten auto ajoi edelläni päin punaisia, että näkyy mahtuvan siihenki sakkiin(siis kalankuva auto)
Ja onko muutenkaan uskovaisten touhua ajella tuommosilla isokoneisilla autoilla jotka kuluttaa paljon ja saastuttavat? Tässäki kyseisessä autossa luki perässä kalankuvan vieressä vaatimattomasti v6
Ja onko muutenkaan uskovaisten touhua ajella tuommosilla isokoneisilla autoilla jotka kuluttaa paljon ja saastuttavat? Tässäki kyseisessä autossa luki perässä kalankuvan vieressä vaatimattomasti v6
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jospa malka onkin omassa silmässä...ihmisiä täällä vain kaikki olemme.
Se on korkeemmas käres.
Herran antaa,herra ottaa..
Toisille se antaa isomman auton kuin toisille ja jos sieltä vihreällä tulee joku eteen niin herra ottaa..
jehovan todistajien kokoontumispaikoille..citimaasureita ja mersuja piha täynnä..Henkimaailmassa ku noilla ilmansaasteilla ole juuri merkitystä.
Meeppä kattoon lentoasemalle. Siellä perusdemari lähtee lomalle. Eikä lue koneen perseessä V6, vaikka vie ehkä jonkun verran enemmän. Eikä ole lomatunnelmissa ilmastonmuutoksella väliä, jos ei hirmumyrsky iske päälle. Ja sitten ihmetellään, että voi voi, menipä loma pilalle!
kun se auto oli pyhäähenkeä täynnä
eli sinä siis ajoit sen perässä vielä päin punaisia?
Tietenkään ajanut. Vaan se auto ajoi edelläni eikä siis pysähtynyt punaisiin. Niin.
Oot kyl aika ihmeellisellä asenteella liikenteessä. Pitääkö (HUOM!) normaaliin liikennerikkomukseen sekoittaa uskonto heti. Jos ihminen ajaa päin punaisia niin ei se nyt heti osoita vakavaa piittaamattomuutta, ihmisiä me kaikki olemme. Kyllä sitä punaisia päin ajamista tänä päivänä näkee ammattikuskien (bussit ym.) toimesta että eipä tuosta nyt kannata liikaa hiiltyä, ennemmin kannattaisi miettiä että miksi tuota ei valvota sen enempää.
Ei se isolla autolla ajaminen missään Raamatussa ole tuomittu mutta kyllä sitä ihminen eläessään monta muutakin pahaa asiaa ehtii tehdä kuin omistaa V6-moottorisen auton. Sopisi vaan teikäläisen miettiä ensin että mitä varten on itse ollut siellä liikenteessä "saastuttamassa", muiden moraalin kyttäykseenkin on riittänyt aikaa ja energiaa?
Joo. Kuutoskoneella pääsee nopeemmin lähetystyöhön pakanoiden keskuuteen, joten se on kyllä hiilidioksidipäästöjensä väärti.
Prätkäsesonki on alkamassa ja motoristien jumalanpalveluksessa koneet käynnistetään Luojan kunniaksi. Ilma on sitten sauhusta sameana, mutta se on uskovaisten tapa reagoida ilmastonmuutokseen. Herra antoi, Herra otti - myös puhtaan hengitysilman.
Suomalaisista vähän yli 90 % on näitä uskovia, joten eiköhän siitä porukasta löydy kaikki liikennekäyttäytymisen variaatiot.
Miten uskovaiset ja bensankulutus on sidonnaisia toisilleen??? Helevetin tampio taitaa vaan köyhää vituttaa=) en ole itse uskovainen, mutta naurattaa tuo sinun aivottomuutesi!! ja eikös kalastajat saa ajaa millä haluaa??? Taidat olla aika tampio!! HÖLÖMÖ osta elämä!!! T:Kalastaja==)