Opintotuet pois vaan

Turhaan onkin rahoja tuhlattu pullamössönuorison paapomiseen. Jos ei ole varaa käydä koulua, eikä viitsi mennä töihin rahoittaakseen omat opintonsa niin voi voi.

Myös ilmainen kouluruokailu tulisi poistaa.
4199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olisi mahtunut hyvin tuonne edelliseen, koko ajan käytävään keskusteluun asiasta, pari kirjoitusta taaempana.

Äänestä
  • Eikö täällä olekaan tapana aloittaa uusi keskustelu aina kun on jotakin erityisen tärkeää sanottavaa? =)

    Äänestä

Jos ei työ kiinnosta, niin tuskin sille työttömyystuellekaan on tarvetta. (kärjistetysti)

Äänestä
  • Hyysäämisestä on tehtävä loppu. Jollei huvita itse tehdä mitään niin miksi yhteiskunnan pitäisi sellaista laiskuria elättää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannatan kirjoitti:

Turhaan onkin rahoja tuhlattu pullamössönuorison paapomiseen. Jos ei ole varaa käydä koulua, eikä viitsi mennä töihin rahoittaakseen omat opintonsa niin voi voi.

Myös ilmainen kouluruokailu tulisi poistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu