No heippa ! Se alkaa viikonloppu ja tämä viikko vilahti nopeasti ohi.Menen huomenna kaverini kanssa elokuviin katsomaan mister Beanin. Mahtaa olla hyvä kuva? Saa ainakin nauraa siinä.Eilen illalla pesin pyykkiä vielä. En olisi viikonloppuna enää ehtinyt pyykin pesuun kuitenkaan.Siten eilinen iltani menikin.No mitä meinaat sinä tehdä viikonloppuna?Miten vietät viikonlopun?Jos sunnutaina on hyvä ilma meinaan olla ulkona koko päivän.No mutta kirjoitellaan vielä tänään? Hyvää viikonloppua sinulle kuitenkin.Tuntuu ihan oudolta kun viikko menee näin nopeasti. Mutta kirjoitellaan taas. Heippa!! Kerttu Kuusipuu
Moikka Adrelaliini rakastajani
Kerttu Kuusipuu aax
2888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä aika rientää, kiireiset nuo nykyajan kellot, niin on.Minulla on sinulle yllätys siellä kohta, olen sen Sinulle tehnyt.Minulla oli jotenkin niin hyvä mieli, vaikka muuten on nyt vakava sisin.Ota sinä Beanistä kaikki irti ja jos ei auta, "ota burana, joooo", se auttaa.
Ehkäpä nyt on ruohikko kauneimmillaan ja vietän aikaa siellä, hiihtelen.On ihan hyvä hiihtää yhdelläkin kädellä, ei se haittaa ollenkaan, kun varoo kaatumista.Olitkohan se sinä, siellä, niin arvelin.Heippa Kerttu ja hyvää viikonloppua!
Oikein hyvää viikonloppua ja nythän on hyvät hiihto säät. Kirjoitellaan ensiviikolla. Maanantaina.Nautitaan yhdessä mahtavan aurikoisesta viikonlopusta.Kyllä otan huomenna elokusvasta ilon irti ja nauran oikein kunnolla. Nauru tekee nyt minulle oikein hyvää.Kirjoitellemisiin vain. Moikka!! Kerttu