miksi ette sosialisoi rikkaita kommareita?

miksi pitää aina kiusata syntymä rikkahia? eikö sillä ryökäleen martti korhosella ole purjevenekin? sitten on näitä kaikkia huume paronia, suomalaisia näyttelijöitä, kaikkia alun perin köyhäi sakkia ja muita. jaelkaa niitten rahat keskenänne.
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirjoituksesi jotenkin luettevaan muotoon (enkä tarkoita tuota tahallista virhettä "rikkahia")

Kyllähän vasemmistoliittolaisilla on omaisuutta ihan mukavasti. Kommareista en tiedä. Martilla on purjevene, minulla on "pienilisä", eli matkailuauto ja muuta kivaa.

Et taida nousta taloudellisesti yhdenkään vasemmistoliittolaisen tasolle, tuskin edes köyhimmän kommarin tasolle.

Alhaisimmat halveksuntani!

Äänestä

Niin tulee käymään muillekin sosialisointia yrittäville puolueille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsfdsfd kirjoitti:

miksi pitää aina kiusata syntymä rikkahia? eikö sillä ryökäleen martti korhosella ole purjevenekin? sitten on näitä kaikkia huume paronia, suomalaisia näyttelijöitä, kaikkia alun perin köyhäi sakkia ja muita. jaelkaa niitten rahat keskenänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu