rekisteröimätön

lähteekö kilvet, saako sakot vai miten poliisi toimii.
6715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tommosesta pikkurikkeestä nyt mitään sakkoja voi tulla,eikä ainakaan kilvet lähde,enintään poliisi nuhtelee.

Äänestä
  • rekisterömättömässä autossa ole kilpiä?

    Äänestä

  • TeroTen kirjoitti:

    rekisterömättömässä autossa ole kilpiä?

    miksei olis,sen kun vaan laittaa siihen jotku kilvet.

    Äänestä

  • TeroTen kirjoitti:

    rekisterömättömässä autossa ole kilpiä?

    Kyllä rekisteröimättömässä autossa on kilvet, pihassani siitä todiste. Kun ostaa rekisteröidyn (käytetyn) auton ja ei rekisteröi sitä 7-14 vrk kuluessa, silloin auto on rekisteröimätön.

    Äänestä

tulee. Jos auto on vielä vakuuttamatonkin, rahanmeno lisääntyy oleellisesti. Pidä nyt taksirahat ainakin lompakossa, auto jää melkoisen varmasti tienposkeen.

Äänestä
  • vuosi sitten 60 eur. sakon, kun autossani oli "kylmät" siirtotarrat.

    Poliisisetä sanoi, että sakko lähinnä vakuuttamatta olemisesta.

    Matka jatkui kotiin! Poliisin luvalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auto ja ratsia kirjoitti:

lähteekö kilvet, saako sakot vai miten poliisi toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu