apua

missäköhän on vika kun minun penkkitulos ei ole enää kehittynyt yli kuukauteen 70:stä vaikka olen treenannut 5 kertaa viikossa. Olen treenannut jotain reilu puoli vuotta ja aluksi penkki nousi nopeasti 45:stä ylöspäin mutta ei enää. Vinkkejä?
1138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivottavasti et oo sentään treenannu penkkiä viidesti viikossa, sillä siinä ei oo mitään järkeä. Samaa lihasryhmää kannattaa treenata max. 2 kertaa viikossa. Ootko muistanut pitää kevyitä viikkoja? Ei ihminen jaksa nostaa rautaa viikosta toiseen niin että tulokset paranisivat kerta kerralta.
Pidä kevyitä viikkoja, vaihda treeniohjelmaa, käytä apuliikkeitä. Penkissä olkapäät ja ojentajat ovat aika tärkeässä asemassa, joten muista treenata myös niitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

missäköhän on vika kun minun penkkitulos ei ole enää kehittynyt yli kuukauteen 70:stä vaikka olen treenannut 5 kertaa viikossa. Olen treenannut jotain reilu puoli vuotta ja aluksi penkki nousi nopeasti 45:stä ylöspäin mutta ei enää. Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu