Mikäs se alkolukko on?
Onko se lukko joka riippuu Alkon ovessa?
- Ei kuulemma.
Kyllä meistä on tullut tyhmiä.
Pitääkö minunkin kohta lakipakolla hommata autoon alkolukko?
- Kerronko totuuden? En ole koskaan ajanut autoa humalassa. Olen pitänyt nollalinjan tässä asiassa.
Mutta jätän tuon kertomatta. En kerro tuota teille. Te ette tiedä, että kun ajan, ajan autoa aina 100 % raittiina.
Pitääkö minun helvetti 100 % raittiina puhallella johonkin saatanan pilliin ennen kuin pääsen rattiin. Pitääkö minun todistaa teille. Ettekö usko.
- Ihmiskunnan alamäki on alkanut.
Alkolukko.
5
971
Vastaukset
- M135
- Ihmiskunnan alamäki on alkanut.
- M135
Ei liittynyt aloitus kyllä juurikaan sovinismiin.
Itse vain koen joutuvani usein muilla palstoilla, sellaiseen asemaan, että on hieman ulkopuolinen olo.
Täällä tuntee olevan enemmänkin "kotonaan". Tulee sitten kirjoiteltua tänne.
Siirtäkää, jos siltä tuntuu. - NIIN LÄPI MENEE
HULLUTKIN ASIAT.TARVITAAN SIINÄ TIETYSTI RAHAAKIN.KUN AUTOILIJAN ROKOTTAMISESTA ON KYSYMYS NIIN MIELIKUVITUKSELLA EI OLE RAJAA.KAUPPIAAT TYRKYTTÄVÄT NYKYÄÄN MITÄ MIELIKUVITUKSELLISEMPIA TARVIKKEITA AUTOIHIN.KUN SIITÄ TULEE PAKOLLINEN NIN TOIMEENTULO ON TAATTU.
- M135
Monesti, jopa kunnallisella tasolla järjestetään kunnanpäättäjille monenlaisia kestejä, joissa syötetään ja juotetaan, esitellään hienoja ehdotuksia.
Ja sitten kohta tehdään päätöksiä, mutta asioihin ei ole perehdytty tarkemmin.
- ..................
Tänne palstalle pitäisi hankkia sheriffi, että M135 keskustelijan viestit voisi siirtää niille kuuluville palstoille! Miksi helvetissä herra kirjottaa tänne palstalle kuulumattomia asijoita, eli toisin sanoen jonne joutavaa paskaa!?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4402568Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142430Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521475Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821139Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4251060Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621056- 155922
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41908- 56869
- 79855