Jos niskat ja kaulanlihakset ovat erittäin jumissa, niin voiko se tehdä esim. sellaista että tuntuu välillä että henkeä ahdistaa?
Minulla ollut taas niskat ERITTÄIN jumissa koko viikon ja huomasin myös että kun kallistan päätäni sivulle ja tunnustelen kaulaani, se on tosi kova. Se tuntuu jotenkin kireältä.
Niin voiko se aiheuttaa sen että välillä ahdistaa henkeä vähäsen? vai johtuukohan tämä hengenahdistus nyt jostain muusta..
Niskakipu ym.
3
1535
Vastaukset
- aika selvästi...
...että sulla on niska niin lukossa että niitä lukkoja ei saa auki kuin ammattilainen: omt-fyssari, osteopaatti, kiropraktikkoa tai naprapaatti.
Ei kannata odotella kauaa kohta sulle iskee päänsärky ja muuta "mukavaa". Tiedän meinaan kokemuksesta...- alkup.
niska ei ole kuitenkaan silleen kipeä, ettei sitä saisi liikuteltua. Näin on käynyt ennenkin, että olen epäillyt että henkeä ahdistaa niskojen takia, nyt taas kävi näin joten ajattelin kysäistä täältä..
No jos tämä ei tästä helpota niin onhan se varmaan pakko varata aikaa johonkin noista mitä ehdotitkin. Niskani ovat nimittäin tosi usein kipeenä.
- marsmars
Niskakipu ja hengenahdistus on seurauksia samasta syystä eli selkärangassa rintarangan kohdalla nivellukkoja.
http://www.youtube.com/watch?v=Boa6m9o0TxA
http://www.youtube.com/watch?v=JYE3HPza2-w
Hyvä naprapaatti, kiropraktikko tai osteopaatti osaa auttaa. Mutta hyviä on valitettavan harvassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315346- 363701
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833263- 112505
- 292102
- 122027
- 1631876
- 1051352
- 141318
- 1371154