renkaan

autoni toinen eturengas on tyhjentynyt hieman viime aikoina. ELi ilmeisesti vuotaa, muttei kuitenkaan mitenkään hirmuisesti. Kiireinen kun olen unohdin käydä näyttämässä rengasta ja nyt olen huomenna lähdössä pidemmällä matkalle (n.250 km). Uskallanko lähteä matkaan vai olisko jokin paikka jossa rengas tsekattaisiin myös pyhäpäivänä?

kiitos
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi pyhä Yrjänä!

Miten olet saanut ajokortin?
Kuka hullu Inssi/ autokoulu on sut päästänyt läpi?

Laita ilmaa renkaaseen.

Jos bensakin/diesel/maakaasu vielä pääsee vähene-mään tankista ajaessasi, niin SE KUULUU asiaan.
Silloin pitää mennä tankkaamaan ellei ole sähkö-
auto kyseessä!

Samoin on renkaan ilman paineen laita.
Jos ilma ei pysy renkaassa vaihda vararengas alle!

Äänestä
  • vastauksestasi... Ilmaa olen kyllä lisännyt jo useampana päivänä mutta tyhjenee silti. Tyhmä en kuitenkaan ole ja itse asiassa näytin jo rengasta naapurille joka alan asiantuntija ja hän löysi vuotokohdan..

    kaikilla osa-alueilla ei voi olla asiantuntija tuskin sinäkään.

    mukavaa pääsiäistä

    Äänestä

  • miellyttävästä kirjoitti:

    vastauksestasi... Ilmaa olen kyllä lisännyt jo useampana päivänä mutta tyhjenee silti. Tyhmä en kuitenkaan ole ja itse asiassa näytin jo rengasta naapurille joka alan asiantuntija ja hän löysi vuotokohdan..

    kaikilla osa-alueilla ei voi olla asiantuntija tuskin sinäkään.

    mukavaa pääsiäistä

    Niin ei siinä nyt niin kovaa asiantuntevuutta tar-
    vitse.
    Olen vaan sattumoisin harrastanut auotojen rakente-
    lua 30 vuotta. Joten ehkäpä se sanoo jotain.

    Vastaukseni oli tarkoituksella provosoiva.

    Yleensä, jos ihminen havaitsee renkaan tyhjentyvän
    niin luonnollisesti laittaa siihen ensiksi lisää
    ilmaa, js se pysyy siinä ja sen jälkeen menee
    rengasliikkeeseen korjauttamaan sen.

    Samoinhan ihminen tekee kotona, jos lamppu
    "poksahtaa" niin se ihminen vaihtaa sen jos pys-
    tyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjeneminen kirjoitti:

autoni toinen eturengas on tyhjentynyt hieman viime aikoina. ELi ilmeisesti vuotaa, muttei kuitenkaan mitenkään hirmuisesti. Kiireinen kun olen unohdin käydä näyttämässä rengasta ja nyt olen huomenna lähdössä pidemmällä matkalle (n.250 km). Uskallanko lähteä matkaan vai olisko jokin paikka jossa rengas tsekattaisiin myös pyhäpäivänä?

kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu