Ibin ryntäys lavalle

Jotenkin tuntuu, että se koko Ibin the Loven lavalleryntäysjuttu oli silkkaa kulissia. Ibille oltiin varmaan sanottu siitä etukäteen, jotta loppuhuipennukseen saataisiin lisää väriä. Tiedä sitä sitten, mutta hyvät naurut siitä sai :D
31095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"SEKOILIJA
Ja sehän on Ibi! Nainen sekoili lavalla aikansa ennenkuin järjestysmies kantoi hänet pois.

Juuri ennen kun juontajat Ellen Jokikunnas ja Jani Toivonen julkistivat finaalin tuloksen, esiintymislavalle hyppäsi yleisöstä mustatakkinen häirikkö.
Häirikkö osoittautui Ibi Loveksi, joka sekoittanut Idolsia moneen otteeseen aiemminkin.
Ibi riehui ja tanssi Annan ja Arin edessä hetken aikaa, kunnes järjestysmies kävi korjaamassa naisen pois lavalta. Finalistit eivät tilanteesta pahemmin hämmentyneet, vaan purskahtivat pienen ihmetyksen jälkeen nauruun.
Tuotantoyhtiön mukaan tilanne ei ollut sovittu. Päinvastoin, järjestysmies kantoi naisen aidosti pihalle ja tuotantoyhtiö suuttui.
- Näin ei olisi pitänyt päästä käymään, turvatoimet olivat kunnossa, pr-päällikkö Carla Ahonius vakuuttaa."

Äänestä
  • En nyt oikein tiedä, mitä uskoa.
    Tavallaanhan se olisi naurettavaa,
    jos se olisi alunperin suunniteltu,
    mutta toisaalta Idolsilta nyt voi
    odottaa mitä vaan. Joten, i don't know... Joka tapauksessa Ibi Love kuuluisi hoitoon.

    Äänestä

  • "- Näin ei olisi pitänyt päästä käymään, turvatoimet olivat kunnossa, pr-päällikkö Carla Ahonius vakuuttaa."

    Vai turvatoimet kunnossa kun näin pääsi oikeasti käymään? Pr-päällikkö Carla Ahonius puhui itsensä sitten pahemman kerran pussiin. Ibi Loven tunkeutuminen lavalle tarkoittaa sitä, että turvatoimet EIVÄT olleet kunnossa! Turha siinä on vastaan väittää, vaan myöntää tosiasiat, mutta ilmeisesti pr-päällikön kantti ei vaan kestänyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmm.... kirjoitti:

Jotenkin tuntuu, että se koko Ibin the Loven lavalleryntäysjuttu oli silkkaa kulissia. Ibille oltiin varmaan sanottu siitä etukäteen, jotta loppuhuipennukseen saataisiin lisää väriä. Tiedä sitä sitten, mutta hyvät naurut siitä sai :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu