hei,
syön pillereitä (diane nova), olen vuoden verran syönyt ja n viimeisen puoli vuotta tilanne on ollut sellainen että taukoviikolla menkat alkavat n 4-5 piävän päästä, vuodan kaksi päivää ja sitten otankin jo uudesta levystä ensimmäisen tabletin ja vuoto alka hiipua. Onko normaalia? Odotan aina "paniikissa" että alkaisivat jo, unohtaa en ole niitä ottanut.
Lisäksi toinen kysymys: kaverini sanoi että diane novat on voimakkaimpia pillereitä eikä niitä sais syödä montaa vuotta, tottako?? Miksei minulle sitten lääkäri sanonut sitä? Sain kyllä vaihtoreseptin Yasmineen, mutta en ole vielä vaihtanu. En tiedä mitä siitä seuraisi..
vastauksia, kiitos.
syön pillereitä (diane nova), olen vuoden verran syönyt ja n viimeisen puoli vuotta tilanne on ollut sellainen että taukoviikolla menkat alkavat n 4-5 piävän päästä, vuodan kaksi päivää ja sitten otankin jo uudesta levystä ensimmäisen tabletin ja vuoto alka hiipua. Onko normaalia? Odotan aina "paniikissa" että alkaisivat jo, unohtaa en ole niitä ottanut.
Lisäksi toinen kysymys: kaverini sanoi että diane novat on voimakkaimpia pillereitä eikä niitä sais syödä montaa vuotta, tottako?? Miksei minulle sitten lääkäri sanonut sitä? Sain kyllä vaihtoreseptin Yasmineen, mutta en ole vielä vaihtanu. En tiedä mitä siitä seuraisi..
vastauksia, kiitos.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.