Demarien tappion todelliset syyt

1) Orjatyölaki (laki vastikkeettomasta pakkotyöstä)

2) Seksinoston kieltävä laki
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sosialismi ei pure, kun maailma avautuu ja ihmiset alkavat käyttää omiakin aivoja. Puna Erkit ja Haloset leimaa Suomen vielä vuosiksi vanhaan neuvostoliittoon, mutta hyvä merkki on kuitenkin, että itse suomalaiset alkavat heräillä vähitellen. Suomalaisia on pidetty massana kurissa tiedotusvälineiden, ammattiliitojen ja kateuden avulla. Muutama vasemmistoturjake on pitänyt tymää massaa vallassaan vuosikymmeniä. Samat vahan valtaajat vallassa toiset eduskunnassa toiset pankinjohtajina aateista viis kunhan itse pysyvät vallassa ja rikastuvat. Läpinäkyvää, mutta toimi kunnes kansa herää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


realisti* kirjoitti:

1) Orjatyölaki (laki vastikkeettomasta pakkotyöstä)

2) Seksinoston kieltävä laki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu