Kiitos Luhtasela Härkönen

Olkkalan koulun tappamisen vuoksi omakotitalojen ostajaehdokkaat ovat peruneet kauppansa ja hinnat romahtavat. Monta tällaista tapausta on jo sattunut. KIITOS KIITOS KIITOS Näin kylä kuolee. Sama on käymässä Vihti kk'ssa. SE ON POLITIIKKAA SE, V...U
10462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ite ostit liput.
Mitäs muutatte jonnekin pellolle ja sitten vingutte kun kauppa ja kaikki on kaukana.
ootteko jotain holhotteja??
Hankikaa uskottu mies huolehtimaan asioistanne.

Äänestä
  • on ottanut elmäntehtäväkseen marmattaa täällä. todellakin on oma valintansa asua maalla, tuha urputtaa.

    Äänestä

  • itkijä kirjoitti:

    on ottanut elmäntehtäväkseen marmattaa täällä. todellakin on oma valintansa asua maalla, tuha urputtaa.

    Kirkonkylä on konkurssikypsä ja saman porukan kuppaama. Kunnan johto on kaikin voimin tukenut kirkonkylän hävitystä. Yhtään ainutta toimivaa kehityshanketta elinvoimaisuuden luomiseksi ei ole esitetty.

    Äänestä

  • itkijä kirjoitti:

    on ottanut elmäntehtäväkseen marmattaa täällä. todellakin on oma valintansa asua maalla, tuha urputtaa.

    Hyvä, että asioita otetaan esille muuten saamme pelkkää yksipuolista ylhäältä tulevaa propagandaa. Vihtihän on tunnettu parin hepun hiekkalaatikosta, johon muiden ei sovi koskea. Pitää seistä sivussa rivissä ja kehua kuinka hienoja hiekkakakkuja heput tekevät. Pitäisi vieläpä olla hiljaa kun kähvelsivät meidän leikkikalut ja kiusaavat muutenkin aina.

    Äänestä

että kyläkoulun lopettaminen on hyvin negatiivista kylän elivoimalle. Kirjoittaja on todistettavasti aivan oikeassa kommentissaan.

Äänestä

ken ehtii. Keppiä tulee. Yksinhuoltajat ja pieneläkeläiset ovat ihan kusessa

Äänestä
  • pyyhkii hyvin...toivottavasti elätit lähteekin.

    Äänestä

Todellinen isolla kirjaimella. Muistetaan seuraavissa vaaleissa koko porukkaa äänestämällä ne suohon

Äänestä
  • vaan ketä haluat mutta anna muiden ajatella itse.

    Äänestä

  • sinä kirjoitti:

    vaan ketä haluat mutta anna muiden ajatella itse.

    Totuus ja Vääryys kylpivät yhdessä. Vääryys nousi ensin vedestä ja pukeutui Totuuden vaatteisiin. Koska Totuus ei puolestaan halunnut pukeutua Vääryyden vaatteisiin, hän liikkuu alastonna

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhät kirjoitti:

Olkkalan koulun tappamisen vuoksi omakotitalojen ostajaehdokkaat ovat peruneet kauppansa ja hinnat romahtavat. Monta tällaista tapausta on jo sattunut. KIITOS KIITOS KIITOS Näin kylä kuolee. Sama on käymässä Vihti kk'ssa. SE ON POLITIIKKAA SE, V...U

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu