valtasi sinut, kun jäit autollasi tienposkeen?
pikku kertomusta kehiin tilanteesta.
pikku kertomusta kehiin tilanteesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miksi sen pitäisi hävettää? Tokihan se vituttaa, mutta eipä juuri kiinnosta mitä muut siitä ajattelee. Kunhan pääsee jollain kotiin.
,,,,,,,,,,,
..... hahahahahahah pisteitä
suuri tympäisy, näin sivistyneellä suomenkielellä ilmaistuna.
Talvipakkaset (-20C) ja sytkärin ohjausyksikkö pamahti.
Hinuri tuli paikalle tunnissa ja parin päivän päästä olin hillittömässä räkätaudissa ja kuumeen kourissa.
Häpeäminen ensimmäisenä mieleen kun Toijotasta jääty toissatalvena bensat putkistoon..ja tämä kävi tietenkin -20C:ssä, keskellä prkln pitkää suoraa peltoaukeella. Bensantäyttöputki oli vanhuuttaan hapertunu ja syksysateet oli valuna tankkiin. Äärimmäinen vit***s iski, hinausautoo ooteltiin kolme tuntia! Noh, illalla viina lämmitti luut..
Ajoin talvella kävelyvauhtia liian lähelle ojaa, joka oli tuiskulumen ansiosta näkymättömissä. Etupyörä tipahti sinne ja pelastusyrityksessä tipahti vielä takapyörä perään.
Kylmää kuin siperiassa ja sijainti niin jumalan seljän takana että lähin talo oli jotain 5 kilometrin päässä.
Kyllä jurppi.
Pari vuotta sitten loppui kärrystä bensa pari kilometriä ennen huoltoasemaa, muija ja muksut vielä kyydissä. Se oli aika noloa ;-)
Henkka
"Pitää autot kunnossa niin ei jää tien päälle"