Ehkäisyimplantaattien hinta?

Tietääkö kukaan noiden ehkäisyimplantaattien hintaa? ois mukava tietää, kun ne ois ehkä se parhain vaihtoehto. kellään kokemuksia?
5484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mulla oli Jadelle kapselit kolme vuotta kädes ja hyvin toimivat. hinta oli silloin 178€ mut luin just tällä palstalla olevasta ketjusta et se olis nyt enemmän..alle 200€ kuitenkin. riipaseehan se kerran ku noin kalliit mut maksavat ittensä takaisin n. 1,5 vuodessa.
Ei tarvi muistaa mitään se oli kaikista ihaninta. Menkat oli vähän epäsäännölliset, mut mua se ei ainakaan haitannu.=)

Äänestä

Yliopiston Apteekin nettisivuilta! Eli 191,12 on se tarkka hinta, siihen päälle res.käsittelymaksu 0.42 cent.
Kaikkien lääkkeiden hinnat löytyvät netistä(kin).

Äänestä

eli siis mulla löytyy sellanen
kolmen vuoden ja halvempi ku pillerit sille ajalle mut hintoi en muista

Äänestä
  • eli tohon edelliseen jatkan, ne on nimeltään muistaakseni Implanon ja niitä on vain yksi istutettava kapseli, kestää siis kolme vuotta.
    Mulla oli ne Jadelle kapselit, joita siis kaksi istutettavaa kapselia, kestävät painostasi riippuen 4-5 vuotta(yli 60kg - 4vuotta) Implanon kapseli on jonkun verran halvempi kuin Jadelle kapselit, mutta onhan käyttöajassa aika paljon eroa=)

    Äänestä

  • vielä vähän lisää kirjoitti:

    eli tohon edelliseen jatkan, ne on nimeltään muistaakseni Implanon ja niitä on vain yksi istutettava kapseli, kestää siis kolme vuotta.
    Mulla oli ne Jadelle kapselit, joita siis kaksi istutettavaa kapselia, kestävät painostasi riippuen 4-5 vuotta(yli 60kg - 4vuotta) Implanon kapseli on jonkun verran halvempi kuin Jadelle kapselit, mutta onhan käyttöajassa aika paljon eroa=)

    sen takii mulla on se halvempi koska se sopii mulle paremmin ku jadelle..
    en oo kokeillu mut koska käytin tiettyi pillereit nii arveltii olevan isompi mahollisuus et se kapseli sopii mulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jennnar kirjoitti:

Tietääkö kukaan noiden ehkäisyimplantaattien hintaa? ois mukava tietää, kun ne ois ehkä se parhain vaihtoehto. kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu