Onko antikristus oleva mies?

Ootteko ajatellut koskaan, ettei antikristus olisi mies?
8445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

joka pitää kalliossa , vaasankadulla taidegalleriaa... hän esiintyy nimellä barabbas ja on pannut sähköpostiosoitteeseensa nimen Jumala.. Väittää itseään Jumalaksi ja on sanonut haluavansa perustaa suomeen kirkon saatanalle... Eikä kyseessä ole mielipuoli höpöttäjä vaan täysin järjissään oleva viiskymppinen mies.. kaikki tuntomerkit stemmaavat ..

Äänestä
  • Juutalainen!?

    Äänestä

..Devil is girl!!!!

Äänestä
  • Kaikenmaailman tyyppejä on liikkeellä, joita ei ainakaan kannata lähteä seuraamaan. Ne väittävät vaikka mitä ja yrittävät puhua ihmisiä ympäri. Ei kannata uskoa niitä. Kuuntele omaa tuntoasi ja järjen ääntä. Sinulle en muuta osaa sanoa, itse minä seuraan Raamatun antamia ohjeita. Mutta ainakin yksi asia olisi tärkeätä muistaa: Pidä huolta myös sielustasi äläkä ainakaan mene myymään sitä kenellekään. Se kuuluu sinulle!

    Äänestä

Vaan valtio.
Näin kuulin erään raamatuntutkiskelijan pohtivan jo ennen syyskuun 11. päivän tapahtumia..

Pelottavan oikeassa on tähän asti ollut arveluineen..

Äänestä

nimeltään G.W. Bush.

Äänestä
  • Bush todellakin jokin juutalainen vai ei!?Minusta hän ei siltä oikein näytä!

    Äänestä

  • USA:ta kun teillä Suomessakin on semmoinen ihan samanlainen juutalaisten varjo hallitus!Meillä samanlainen juutalaisten ja vapaamuurareitten hallitus Japanissa!Niitä kiinalaisiakin on jo alkanut vilisemään vähän liikaakin Japanissa,eivätkä ole sen parempia kun nuo teidän musliimitkaan!Onneksi siellä on ainakin jonkinlainen kuri mutta täällä ei!Juutalaishallituksen syy etteivät geishatkaan ole enään geishoja vaan jotain aivan muuta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Google kirjoitti:

Ootteko ajatellut koskaan, ettei antikristus olisi mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu