sellasen laskurin mikä laskee montako kävijää on tällä hetkellä katsomassa sivua?
Jos osaatte tehä kyseisen jutun nii voitteko kertoo sen lähdekoodin.
miten voi tehä?
6
498
Vastaukset
- Höpö.
Kyseinen laskuri pitää tehdä jollakin ohjelmointikielellä, ja css ei ole ohjelmointikieli ollenkaan.
Sitä paitsi edes millään ohjelmointikielellä ei saa ihmisten määrää selville. Ei saa selville, katsooko sivua ihminen vai robotti. (Webin ”käyttäjinä” on paljon robotteja. Mahdollisesti myös koiria, mutta robotteja varmasti.)
Kannattaa siis keskittyä tekemään jotain hyödyllistä tai hauskaa eikä selvittelemään, moniko sitä katsoo. Sen, että jotkut ihmiset katsovat sitä, näkee kyllä aikanaan siitä, että joku kommentoi sitä – jos sivuilla kerrotaan tekijän yhteystiedot.- sä olet
Yucca kirjoitti:
Sitä paitsi edes millään ohjelmointikielellä ei saa ihmisten määrää selville. Ei saa selville, katsooko sivua ihminen vai robotti. (Webin ”käyttäjinä” on paljon robotteja. Mahdollisesti myös koiria, mutta robotteja varmasti.)
Kannattaa siis keskittyä tekemään jotain hyödyllistä tai hauskaa eikä selvittelemään, moniko sitä katsoo. Sen, että jotkut ihmiset katsovat sitä, näkee kyllä aikanaan siitä, että joku kommentoi sitä – jos sivuilla kerrotaan tekijän yhteystiedot.daiju, sinunko mielipiteen mukaan kaikki pitäisi tehdä, tee välillä meidän muiden ja vedä pää perseesesi luuseri..!!
sä olet kirjoitti:
daiju, sinunko mielipiteen mukaan kaikki pitäisi tehdä, tee välillä meidän muiden ja vedä pää perseesesi luuseri..!!
Kun sinulla on noin loistava kielellinen ilmaisukyky, sinun kannattaisi tehdä verkkosivu, jolla esittelet kykyäsi esiintyä julkisesti sivistymättömänä moukkana, joka haluaa pysyä tietämättömänä.
- omia kirjoituksia,
Yucca kirjoitti:
Kun sinulla on noin loistava kielellinen ilmaisukyky, sinun kannattaisi tehdä verkkosivu, jolla esittelet kykyäsi esiintyä julkisesti sivistymättömänä moukkana, joka haluaa pysyä tietämättömänä.
ikinä et ole yhteenkään kysymykseen vastannut muuta kuin oman mielipiteesi ja aina se tulee tuollaisen saatanallisen rutinan saattelemana, ole hiljaa jollet osaa vastata...
Mitä hyötyä on vastata tyyliin "laskuri ei tiedä jos surffaaja on koira"...voi vittu sun kanssas, oikein varsinainen kirjaviisas..
- Poro1
http://www.mbnet.fi/nettijatkot/2004/09/kavijalaskuri/
Siellä on ohjeita vaikka mihin...
:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472589
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541659Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1331633Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1491358- 661338
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut131180Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2821165- 156976
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek22924Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58889