monien harrastama vaarallinen EXTREME-laji, joka on vieläpä helkkarin kalliskin.
Nuo monet muut vastaavaan kategoriaan kuuluvat lajit eivät pääse lähellekkään, jos vertaillaan lajissa tapahtuvia hengen menetyksiä..
Nuo monet muut vastaavaan kategoriaan kuuluvat lajit eivät pääse lähellekkään, jos vertaillaan lajissa tapahtuvia hengen menetyksiä..
Vastaukset 8
Vanhimmat
kun on hintansa,,,joskus jopa se ainut oma.
leivän syöjilläkin on vaaransa. Niiden kuolleisuus prosentti on 100....
laitoin jopa viestinä eteen päin.. saas nähä mitä takas tulee
on kehittyny sairauksess.Olin kunnan omistamassa firmassa töissä ja siellä holistit saivat
työ.treenausta.Kyllä heistä moni oli aivan "loppu"!
Viinanjuonti on terveyden suhteen aika kallis urheilulaji..kuitenkin liikalihvuuden aiheuttamat kuolemat ovat nykyisin hyvin tasaisella viivalla viinaksien kanssa..
jonkun mielipidemittauksen mukaan lapset pitävät humalaisia aikuisia hulluina, pöljinä ja tyhminä ihmisinä. Jos tämä pitää paikkana, minä lopeta humalaan juomiseni, koska en halua, että lapseni ajattelevat minusta tuolaisia asioita.
sen kuolemattomiin lentäviin lauseisiin hiprakkapäissään, niin missään ei synny niin hyviä sanontoja kuin pienessä laitatuulosessa. Otetaan nyt vaikka tämä: "Elämä on ihmisen parasta aikaa" (Matti Nykänen). Voiko sen simppelimmin enää sanoa!
Kyllä henget voisivat poistua nopeammin , siis
enemmän tehoa niin ongelma pienenee.