irakin viisaat kenraalit.

kuten olette huomanneet irak jatkaa viivytys-taistelua kaikilla rintamilla,tarkoituksena johdattaa amerikkalaiset hyvin suunniteltuun ansaan bagdadin alueella,jossa irakilaiset nousevat maanalaisista bunkkereistaan ja tuhoavat usa:n joukot.
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuota et usko itsekään. Irakillä ei ole MITÄÄN, korostan, EI MITÄÄN mahdollisuuksia liittoumaa vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


basra kirjoitti:

kuten olette huomanneet irak jatkaa viivytys-taistelua kaikilla rintamilla,tarkoituksena johdattaa amerikkalaiset hyvin suunniteltuun ansaan bagdadin alueella,jossa irakilaiset nousevat maanalaisista bunkkereistaan ja tuhoavat usa:n joukot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu