Joku on yrittänyt kysyä, että pitääkö paikkansa
se liikkeellä oleva huhu, että Powerparkin piti
alunperin tulla Kauhavalle.
Ja että paikkakunnan päättäjät sen asian sotkivat,
ainakin minulle on aika luotettavalta taholta monikin sellaista sanonut,
Sattuisiko lukijoista ketään sellaista olemaan , jolla olisi fakta-tietoa asiasta
se liikkeellä oleva huhu, että Powerparkin piti
alunperin tulla Kauhavalle.
Ja että paikkakunnan päättäjät sen asian sotkivat,
ainakin minulle on aika luotettavalta taholta monikin sellaista sanonut,
Sattuisiko lukijoista ketään sellaista olemaan , jolla olisi fakta-tietoa asiasta
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä sillä ny enää on väliä? Ja onneks on Härmäs!
Näin se juuri meni, se piti tulla meidän kuntaan mutta ryssimisten ja kissanhännän vetojen takia jorma sen vei powerparkinsa kotikuntaansa, vaikka se aluksi vaikutti näivettyneemmältä vaihtoehdolta.
Loppuviimein, parempi että meni härmään, siinä väki oppi ehkä jotakin, vaan asiaa ei haluta enää muistella. Varmaan arvaatte miksi ja minkä takia. Vaikka katsonkin itseäni peilistä, sisäsiitosta väkeä ja selkäänpuukottajia pitäjästä löytyy tarpeeksi, kateudesta sanomattakaan. Kauhavalaista juorupullaa kahvin kanssa ja puukkoo pöytään. niin-in
ainaki yhes vaihees Lappajärvelle meinannut sitä?
Jorma on aina ihaillu Itäkylää ja itäkyläläisiä, niin sinne se sen suunnitteli.
Eivät vaan paikalliset(itäkyläläiset) sitä huolineen, pelkäsivät muutosta.
Olis tullu liikaa eloa raitille.
Eikös se pitäny rakentaa tuonne tuurin kyläkaupan liepeille? Jormis ja Vesku suunnitteli sinne hevosenkengän muotoista vuoristorataakin ja vesiliukumäkeä kaupan katolta alas. Nimeksi piti tulla "Jorman Onni" tai "Vesan villitys". Siinä kuulemma tuli jotain ihmeellisiä kyläriitoja saunaillassa tai jotain sellaisia. Jotain "kokoon" liittyvää nyt kuitenkin. On kyllä kuulopuhetta vaan.
Tässä jutussa ei ole mitään perää. Kuulopuhetta, joka on vääristynyt monen monta kertaa. :D
Ois tullu Lappajärvelle kun asun siellä :D
On hienoa, että kunnissa huolehditaan huvipuistotarjonnasta, eihän niillä persupalveluilla niin nuukaa ole.
Tullut Kauhavalle mutta Kauhava tuli powerparkkiin.
Joo, senhän tosiaan piti tulla Kauhavan entisen oppikoulun takapihalle, ja kuulemma oikeen Jorman patsas piti tulla keskelle Kauhavanjoen valtavaa mutkaa. Sillalta olis hypitty karusellihin Spede-lingon avulla ja kaikki halukkahat olis saanu ilamaasta makkaraa Sampan grilliltä Jorman sponssaamana.
Että joo. Ei oo tämä huhu totta. Kyllä se ihan Härmään on ollu alunperinkin aikomus perustaa. Kas kun Jorma on härmäläänen.
Kas kun jorma on KAUHAVALAANEN sytyjään Mutta powerparkista se oli kauhavan kepun ansiota ettei parkki tullut kauhavalle kepulaaset pelekäs jotta ne menettää ylivallan jos tuloo työlääsiä liian palio jokka äänestää muutakun kepua niin on muutenkin käynyt kauhavalla ei oo liiemmin yrityksiä kun kunta ei kepu ei niitä oo halunnu
No nyt on Kauhavalla. Thats it.