tyhmä kysymys

Katselin varaosaliikkeen kuvastoa, siellä puhutaan vasemmasta ja oikeasta puolesta, onko se oikea puoli katsottu niin että ikäänkuin istun autossa, ja oikea on apukuskin puoli?
4385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juuri näin on. Ajattelit ihan oikein.

Äänestä

Katso autoas takaapäin niin silloin tiedät mikä on mikäkin puoli, eli kuskinpuoli on se vasen puoli.

Äänestä

siksi siellä puhutaan styyrpuurista ja paapuurista ettei tartte ihmetellä onks oikea oikea vai vasen

Äänestä

onko ratti vasemmalla vai oikealla.ei sitä oikeaa ja vasenta oikein voi määritellä sen kuskin paikan mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_----_- kirjoitti:

Katselin varaosaliikkeen kuvastoa, siellä puhutaan vasemmasta ja oikeasta puolesta, onko se oikea puoli katsottu niin että ikäänkuin istun autossa, ja oikea on apukuskin puoli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu