Porvarihallitus on ahne paska, ekana

puoluetukiaan 20% ! Eli jokainen kansanedustaja tuo nyt puolueelle 90 000 tuhatta euroa. Tämän jälkeen kansa vielä maksaa heidän korotetut palkat, vaikka kansalta on vaadittu joustoja palkoissa. Älkää tehkö kuten me teemme, tämä on hallituksen viesti.
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

paljonko eduskunta saa käyttää omiin ja puolueiden menoihin vuosittain ? Siis tarkka euromäärä, edustuksiin, palkkoihin, puoluetukiin jne. Olisi oopperan juhlillekin raamit, tai paljonko lahjoittavat omiin ja puolueittensa käyttöön valuuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korottivat omia kirjoitti:

puoluetukiaan 20% ! Eli jokainen kansanedustaja tuo nyt puolueelle 90 000 tuhatta euroa. Tämän jälkeen kansa vielä maksaa heidän korotetut palkat, vaikka kansalta on vaadittu joustoja palkoissa. Älkää tehkö kuten me teemme, tämä on hallituksen viesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu