jälkiehkäisy+huono-olo

En kaipaa saarnaa, mutta onko normaalia?:
Ilman kodomia rakasteltu ke (keskeytetty hyvinkin ajoissa), to aamuna jälkiehkäisypilleri. To, pe ja la vielä sama hulluus toistui (keskeytetty yhdyntä)... tiedän. Tyhmä minä.

Olo on ollut ok, su alkoi tiputteluvuoto. Su alkoi huono olo, joka taitaa nyt olla huipussaan, olen koko aamun yrittänyt oksentaa...

Minun piäisi aloittaa Carzetten syöminen ekasta vuotopäivästä, laskin että kuukautiseni pitäisi alkaa pe. Vai joko ne on alkaneet? Pirulauta että on vaikeaa, tyhmästä päästä kärsii koko kroppa...

Mutta siis, jos tiputtelua tulee jälkiehkäisypilleristä, voiko se tulla muutaman päivän viiveellä? Entä tämä huono-olo?
2305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sitten toimi kuin sen keskiviikkoisen yhd.suhteen, ei enää to,pe,la-juttuihin....
Huono olo johtunee siitä, että jä-pillereissä on aikasmoinen satsi hormonia, se pistää kropan sekaisin, siitä johtunee tiputteluvuotosikin.
Muistathan tehdä sitten raskaustestin,kun noille to,pe ja la yhdynnöille ei ole ollut mitään ehkäisyä.
Tuskin on nyt normaalit kuukautiset, eli odota niitä ja vasta sitten aloitat pillerit.
Sulje kuitenkin se mahd.raskaus pois ennen sitä."Mutta siis, jos tiputtelua tulee jälkiehkäisypilleristä, voiko se tulla muutaman päivän viiveellä? " Totta kai, ei se välttämättä heti tule, toisille sitä ei tule laisinkaan.   
Ai niin, muistathan sitten että sp-tautitartunta on myöskin asia joka kannattaa sulkea pois...
      
   

Äänestä
  • Itseasiassa ke, to, pe ja la kyllä on käytetty kondomia myöhemmin, ei koko aikaa, että ollaan saatu nautinto vietyä loppuun saakka. Ja kumppani on jo kohtuullisen pitkäaikainen poikaystävä, nyt vain on ollut tarkoitus siirtyä kondomista pillereihin ehkäisyssä, mutta tyhmät emme malttaneet odottaa että pääsisimme kokeilemaan paljaalleen... tyhmiä olemme siis molemmat, poikaystäväni ja minä. Kysymyshän olisi ollut vain noin viikon odotuksesta.

    Toisaalta, raskaus ei miehelle olisi katastrofi, siksi hän kait alkoi "pelleilemään", minulle pikemminkin se raskaana olo -vaihtoehto ei olisi niin mieluinen... tässä vaiheessa.

    Mutta mulla on lämpöä tuon pahoinvoinnin lisäksi, että ehkä mulla onkin vatsaflunssa, en vain saa oksennetuksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöllökin kirjoitti:

En kaipaa saarnaa, mutta onko normaalia?:
Ilman kodomia rakasteltu ke (keskeytetty hyvinkin ajoissa), to aamuna jälkiehkäisypilleri. To, pe ja la vielä sama hulluus toistui (keskeytetty yhdyntä)... tiedän. Tyhmä minä.

Olo on ollut ok, su alkoi tiputteluvuoto. Su alkoi huono olo, joka taitaa nyt olla huipussaan, olen koko aamun yrittänyt oksentaa...

Minun piäisi aloittaa Carzetten syöminen ekasta vuotopäivästä, laskin että kuukautiseni pitäisi alkaa pe. Vai joko ne on alkaneet? Pirulauta että on vaikeaa, tyhmästä päästä kärsii koko kroppa...

Mutta siis, jos tiputtelua tulee jälkiehkäisypilleristä, voiko se tulla muutaman päivän viiveellä? Entä tämä huono-olo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu