kaapu päälle

kaikki peittoon vaan!!! Jos mä tulisin konventtiin mä laittaisin minihameen ja topin tai tiukat farkut. Vanhimmilla olisi jotain silmän iloa edes. Kotona kun on se peikko kaavussa ja maxislogeissa.
3322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

>>Jos mä tulisin konventtiin mä laittaisin minihameen ja topin tai tiukat farkut. Vanhimmilla olisi jotain silmän iloa edes.

Reippaat viitisen vuotta sitten kun vielä konventeissa kävin, tyttösten asusteet alkoivat olemaan vuosi vuodelta paljastavampia. Tuskin tuo suuntaus on takapakkia ottanut. Mainitsemasi "kaikki peittoon" meininki on tiukkapipoisimpien mimmien meininkiä, ja vähenemään päin taitavat myös nuo nuoret olla. Jehovantodistajissakaan tuo vanhanpiian osa ei ole se kaikista toivotuin. Josko tuo pieni vihjaileva pukeutuminen on otettu myös jehovantodistajanuorten keskuudessa käyttöön kyseisestä syystä.

>>Kotona kun on se peikko kaavussa ja maxislogeissa.

Ei välttämättä. Onhan noita tyylikkäitä nuoria konventeissa pilvin pimein. Kuvauksesi sopii ehkä jo kokeneemman sukupolven pukeutumiseen. He ovat usein nähneet puolisoitaan jo aivan riittämiin ilman rihman kiertämää, että tuota olisi vielä harrasteena lisättävä kotioloissa pukeutumisen kautta.

Äänestä
  • Kun "Virossa työ vapautui", näkyi sikäläisissä konventeissa aika rohkeata pukeutumista. Viime ajoilta ei ole kokemusta.

    Äänestä

tietty miespuolinen ? =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polvet, nilkat... kirjoitti:

kaikki peittoon vaan!!! Jos mä tulisin konventtiin mä laittaisin minihameen ja topin tai tiukat farkut. Vanhimmilla olisi jotain silmän iloa edes. Kotona kun on se peikko kaavussa ja maxislogeissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu