Miten saisin selkään lisää leveyttä joka suunnasta.
Selkä
suuremmaksi
6507
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
rinnalleveto 3x8
kulmasoutu 3x12
alatalja 3x12
ylät. eteen 3x12
mahdollisimman isoilla painoilla mutta niin että tekniikka pysyy hyvänä ilman suurempaa rempomista!!
ja paksuutta saat maastavedolla, kulmasoudulla ja ylätaljaa eteen. muista ottaa välillä isoilla romuilla lyhyempiä sarjoja jonka kautta saat isommat romut taas pitkiin sarjoihin, ja syöt kunnolla.
Pari hyvää perusliikettä selälle leuannostot ja kulma soudut.
Leukoja vasta ja myötäotteella. Alussa 3krt/vko. Sitten lisäpainot messiin. Jumalauta ku rupes selkä leviimään. Unohda taljavemputukset, korkeintaan pumppaus mielessä pidempää sarjaa. Vaikka toistoja ei tule alussa paljoa, lisää sitten sarjoja.
esim.
1.vko 3sarjaa 5toistoa x 3
2.vko 4sarjaa 5toistoa x 4
3.vko 5sarjaa 5toistoa x 5
alusta ja lisää toistoja ja sitten sykli uudestaan. Sit ku alkaa mennä kunnolla leukoja ni lisäpainoa kehiin, vaihtele myös otteita ja oteleveyksiä. Ei voi olla selkä kasvamatta. Kato Hulkin selkää. Ei oo mitään ylätaljaa renkuttanu ja silti on Classic Gay BB:n paras selkä.
Maastaveto ja kulmasoutu tietenkin mukaan, sitten vaan plus kalorit niin alkaa selkä kasvamaan. Ei sen vaikeampaa. 6kk ja selkä on ihan eri maata.
Nyt on mulla käyny niin ikävästi että (tietysti) oikealta puolelta selkä on kehittyny paremmin. Miten ihmeessä saan symmetrian takaisin? Yhdenkäden taljaa??
Älä rupea erikseen toista puolta reenaamaan sillon menee koko höskä aivan myttyyn.
kyllä se siitä ajallaan tasottuu.