osaavammaksi henkilöksi kuin Niinistö! Mahtaa palstan
prosaleja vituttaa! HEHHHEEEEEEEEE!
prosaleja vituttaa! HEHHHEEEEEEEEE!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ainakin kaikissa niissä työpaikoissa missä olen ollut, on töihin otettu pätevyyden ja kokemuksen perusteella, ei pärstäkertoimen mukaan.
Jos toisin olisi menetelty niin luottamusmieshän olisi polttanut heti hihansa ja olisi lyöty persettä penkkiin. Miten teillä?
Aivan, Paavo Väyrysen kohdalla tapahtui kaikki aivan oikein, että pätevin valittiin. Henkilökohtaiset antipatiat eivät saa vaikuttaa silloin, kun kysymyksessä on maan etu.
Keskustalla menee ihan kohtalaisen hyvin. Ainoa inhottava omaneduntavoitteluun viittaava virhe oli se, kun naiskansanedustaja vasta ministeriksi nimittämisen jälkeen ilmoitti olevansa raskaana. Tämähän viittaa aivan selvästi rahastamiseen veronmaksajien kustannuksella.