...nimittäin tyttöjen, joten ei siis mitään väliä??
Tehdään siis maailman helpointa huumoria ja nauretaan rumuudelle kun ei muutakaan keksitä (lue: älykästä, aikuista).
Laitan UB:n heti boikottiin, olenhan entinen ulkonäköneurooseista pahasti kärsinyt. kuten hemmetin moni naisista.
Tehdään siis maailman helpointa huumoria ja nauretaan rumuudelle kun ei muutakaan keksitä (lue: älykästä, aikuista).
Laitan UB:n heti boikottiin, olenhan entinen ulkonäköneurooseista pahasti kärsinyt. kuten hemmetin moni naisista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kuinka monta jaksoa olet nähnyt sarjaa? Vai onko tämä taas yksi niitä mutu-juttuja jossa luullaan vaikka mitä mutta ei ole mitään faktaa?
Näytät jotenkin kuvittelevan että sarjassa pilkataan rumaa tyttöparkaa ja näytetään katsojille miten kurjaa ruman elämä on ja että ruman pitää olla kaunis että saa hyvän elämän.
Siitähän ei ole ollenkaan kysymys. Tämä Betty olisi ihan tavallisen näköinen 90 % paikoista ja työpaikoista - mutta kun hän sattuu saamaan työpaikan huippumuotilehden toimituksesta! Jossa suurin osa muusta väestä on (tai luulevat olevansa..) muodin ja kauneuden huipulla. Mutta sen sijaan että noita ihmisiä näytettäisiin sankareina ja Bettya luuserina, sarja kerran toisensa jälkeen näyttää miten nuo Bettyä kiusaavat ihmiset ovat ne todelliset luuserit ja surkimukset, joita tuskin kukaan voi pitää esikuvinaan, ja Bettyllä itse asiassa menee ihan kivasti.
Sarja on päinvastoin teinitytöille mitä parasta katsottavaa (ja aikuisemmillekin naisille) sillä se nimenomaan puhuu sisäisen kauneuden ja ystävällisyyden puolesta!
Niin puhuu, sarja on todennäköisesti hyvä.
Se mainoskampanja vain ärsyttää, siitä on mainostusta Muoti&kauneus -keskustelupalstallakin täällä, mainos jopa keskustelujen pääsivulla. Mainonta on epäonnistunutta ja surkeaa. Vaateohjelmasta ei suoranaisesti ole kyse.
Itse olet epäonnistunut ja surkea! Musta ne mainokset on hauskoja. Ootsä joku tosikko kommunisti!
Onpa yllätys, että amerikkalainen tv-sarja ruokkii ulkonäköneurooseja!
Perinteisestihän amerikkalaisten tv-sarjojen henkilöt ovat olleet aivan tavallisen näköisiä ihmisiä...