VAIVASENLUUT

Mulla on kipeät vaivasenluut. törröttövät siinä isovarpaan vieressä. vinkkejä miten niitä vois hoitaa ja vähäntää särkyä ja kipua!!!
51085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos vaivasenluu kovin pahasti haittaa liikkumistasi,niin ota yhteys lääkäriin,joka pistää sinut leikkausjonoon. Leikkaus poistetaan vaivasenluu,jonka jälkeen elämä helpottuu huomattavasti. Tarkempia ohjeita saat lääkäriltä. Eli mars mars lääkäriin.

Äänestä
  • Minulta on leikattu toisesta jalasta vaivasenluut. Silloin päätin että kannan hautaan asti sen toise. Oli se niin karmeen kipee sen leikkauksen jälkeen. Ei voinut peittoa pitää yöllä jalkojen päällä. Luun leikkaus on ihan eri juttu kun joku toinen...se on tosi kauan kipee. Ei pääse liikkumaan kuin keppien kans....voi armoton sitä kipua kun kepit otettiin pois. Ei jaksa edes muistella...oli se niin kauheeta. En suosittele kenellekään.

    Äänestä

  • Kikka kirjoitti:

    Minulta on leikattu toisesta jalasta vaivasenluut. Silloin päätin että kannan hautaan asti sen toise. Oli se niin karmeen kipee sen leikkauksen jälkeen. Ei voinut peittoa pitää yöllä jalkojen päällä. Luun leikkaus on ihan eri juttu kun joku toinen...se on tosi kauan kipee. Ei pääse liikkumaan kuin keppien kans....voi armoton sitä kipua kun kepit otettiin pois. Ei jaksa edes muistella...oli se niin kauheeta. En suosittele kenellekään.

    vieläkö Kikka näet tämän viestini. Miten toisen jalan vaivasenluusi jaksaa ? Onko se kipeä vai kohtuuden rajoissa. Erityisellä hieronnalla saat apua vaivaasi kunnet kerran halua mennä leikkaukseen ja hieronta on joka tapauksessa hyvää leikkauksen jälkeenkin

    Äänestä

  • multa leikattu molemmist jaloist ja oon 17vee..kyl se on helpottanu mut silti hiukan särkee..tänään sain kipsin pois vasemmast jalasta..helpotus mut vaikeeta astua..pelottaa et se pettää:(

    Äänestä

Apua saat varmasti erityisellä vaivasenluu hieronnalla, jos et välttämättä halua mennä leikkauukseen. Riippuu tietysti huomattavasti kuinka pitkälle kehittyneet vaivasenluusi ovat.

Saatko vielä tämän viestin ?
Kirjoittele , voidaan vaihtaa sähköposteja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua kirjoitti:

Mulla on kipeät vaivasenluut. törröttövät siinä isovarpaan vieressä. vinkkejä miten niitä vois hoitaa ja vähäntää särkyä ja kipua!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu