ei enää

juu katsos se meni jo, hinnanalennus. Suomalainen auton ostaja on keskivertoa tyhmempi, se ei älyä ostaa silloin kun hinnat on halvinmillaan. Nyt kauppa taas käy ja hinnat vain nousee.....kiitos television verouutisten.
Vaikka tämä sama keskustelu käydään joka #itun vuosi, ja aina uskotaan: "kyllä se nyt vero laskee ja kohta autoja saa ilmaiseksi"
Suomen autovero muuttuu vuonna 3000 ja tämä on FAKTA!
3585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

realisti kirjoittaa palstalle.kumarran ja kiitän tiedosta.pitää vai toivoa että lada seuraavat vuosisadat kestää,mutta ompahan aikaa säästää kunnolla kunnon länsi-autoon.M.O.T.

Äänestä

mulle sopisi hyvin että autoveron taso olisi entisellään, kunhan tulli vaan noudattaisi lakia.

onpa harmi kun viranomainen rikkoo lakia.

auton osto nyt olisi kuin ampuisit itseäsi jalkaan. ensin sattuu aivan sairaasti, seuraavat vuodet kaverit nauraa kuinka tyhmä olitkaan.

jos on pakko saada vaihtaa autoa, kannattaa käydä Saksassa. Katso valikoimaa mobile.de ja autotalli, ja vertaa hintatasoja.

uudessa suomi-autossa toimituskulu 600 euroa. heko heko.

lasipalatsit lomauttavat myyjiä, kun ei kauppa käy. sitä se on markkinatalous, kun on menettänyt asiakkaiden luottamuksen. eikä tule takaisin ainakaan tämä asiakas.

Äänestä

"Suomalainen auton ostaja on keskivertoa tyhmempi"

Mitähän yrität tällä sanoa? Viestisi on auton ostajalle.

Sanoatko kaikille asiakkaillesi, että nämä ovat keskivertoa tyhmempiä? Ei taida tuolla asenteella paljon tulla kauppaa? Ai kauppa laskenut taas tässäkin kuussa todella reippaasti? No ei ole ihme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannata ostaa kirjoitti:

juu katsos se meni jo, hinnanalennus. Suomalainen auton ostaja on keskivertoa tyhmempi, se ei älyä ostaa silloin kun hinnat on halvinmillaan. Nyt kauppa taas käy ja hinnat vain nousee.....kiitos television verouutisten.
Vaikka tämä sama keskustelu käydään joka #itun vuosi, ja aina uskotaan: "kyllä se nyt vero laskee ja kohta autoja saa ilmaiseksi"
Suomen autovero muuttuu vuonna 3000 ja tämä on FAKTA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu