Ikuisena herkkusuuna olen sitä mieltä että kevätkääryle ja kaalikääryle eli syyskääryle ovat kaksi maailman parhainta ruokaa.
Nam, nam, nam.
Eipä pitäis Anan kattella televiisiota. Nälkä tuli heti.
Kevätkääryleitä, nam
6
336
Vastaukset
..mumskis..kiäryleitä..kiinalaisii kiäryleitä..
- tekee
maanmainioimmat kaalikääryleet, parempia ei oo olemassakaan.
Kerran nälissäni ostin kevätkääryleitä kauppahallista, petyin makuun mutta voipihan niitäkin olla monensorttista.minut kylään kun kääryleitä tekee?
Nii ja kaikki kiinalaiset äitit niiku suomalaisetkaa ei osaa tehä hyviä kääryleitä. Jotkut vaan. Ja ne kun osaa tekee tosi hyviä, niinku sun äiteeskin.- äiteelle
AnaLyyzi kirjoitti:
minut kylään kun kääryleitä tekee?
Nii ja kaikki kiinalaiset äitit niiku suomalaisetkaa ei osaa tehä hyviä kääryleitä. Jotkut vaan. Ja ne kun osaa tekee tosi hyviä, niinku sun äiteeskin.että hää panee kutsun sulle tänne kun seuraavan kerran tekee kaalikääryleitä.
Maiskismaiskis, tulee vesi kielelle kun muistelee makunautintoa. - teinixtyty
äiteelle kirjoitti:
että hää panee kutsun sulle tänne kun seuraavan kerran tekee kaalikääryleitä.
Maiskismaiskis, tulee vesi kielelle kun muistelee makunautintoa.en oo syönyt tänään oikeastaan oikein mitään ...auts nyt mä meen syömään......:)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101094
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18619Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606- 68567
- 95552
- 26512
- 49510
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437
