Ghetot ja keskitysleriti Irakissa

USA on jo ottanut käyttöön Irakissa keskitysleirejä, joissa vangituista ja kidutetuista jopa 90% ovat syyttömiä mihinkään rikokseen. Pelkkä epäily miehityksen vastustamisesta riittää USA:lle syyksi kiduttaa ja pitää vangittuna.

Nyt USA on ottanut seuraavan askeleen ja on natsien tavoin perustamassa ghettoja Bagdadiin, tietenkin vastoin irakilaisten lupaa, joka osoittaa jälleen, että USA on maassa miehittäjänä, ei maan hallinnolle alamaisena auttajana. Kuka uskaltaa yrittää ghetosta ulos, kun kenet tahansa voidaan mielivaltaisesti vangita ja viedä kidutuskeskukseen/keskitysleiriin.

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id58488.html
5456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vai JOPA 90%? Onkos linkkiä millä todistat tuon. Linkiksi ei sitten kelpaa linkki jollekin hörhösivuille. FAKTAA kehiin.

Mitä vangitsemisiin ja eristämisiin tulee niin oikeassa amerikkalaiset ovat. Itse-murhapommittajat on saatava aisoihin, vaikka sitten järeillä aseilla.

Äänestä
  • Oletko sinäkin ollut vangittuna viime vuodet, kun laajasti uutisoidut asiat ovat menneet ohi korviesi, vai valikoitko uutisesi niin huolella, että vain USA:n hallinnon valhepropaganda saavuttaa korvasi?

    http://www.msnbc.msn.com/id/4944094/

    http://www.washingtonmonthly.com/archives/individual/2004_05/003886.php

    "Mitä vangitsemisiin ja eristämisiin tulee niin oikeassa amerikkalaiset ovat. Itse-murhapommittajat on saatava aisoihin, vaikka sitten järeillä aseilla."

    Unohdat nyt perustavalaatuisen asian, amerikkalaiset ovat Irakissa vasten irakilaisten tahtoa, miehittäjiä, murhaajia, kiduttajia. He ovat riistäneet irakilaisilta oikeuden itsemääräämisoikeuteen, jonka jo Irakin hallintokin on todennut sanoessaan, että USA ei ole maassa enää vapauttajana, vaan miehittäjänä.

    Äänestä

Katsoppas vaikka Ranskasta miten muslimit ghettoutuvat omiksi yhteisöikseen ja ottavat oikeuden omiin käsiinsä. Syntyy ikäänkuin valtio valtion sisälle. Samansuuntaista kehitystä on havaittavissa Ruotsissa esim. Malmössa, jossa on huomattava osuus muslimeja kaupungin väestöstä. Ja tämän kaiken ovat muslimit saaneet ihan itse aikaan ilman USA:ta.

Äänestä
  • Äläpä sekoita tahallaan asioita. En kannata hallitsematonta maahanmuuttoa, vaan siirtolaisuutta vain työ- ja opiskelulupien pohjalta. Mainitsemasi ongelmat johtuvat siitä, että yritetään väen vängällä sulattaa täysin erilaisia kulttuureja toisiinsa. Nuo ilmiöt Ruotsissa ja Ranskassa eivät oikeuta meitä menemään muodostamaan ghettoja Irakiin. Ranskan ja Ruotsin islamilaiset eivät ole tulleet tänne väkipakolla, vaan maiden oman maahanmuuttopolitiikan seurauksena, joten maat ovat itse vastuussa siitä, miten ovat "pedanneet".

    Sen sijaan USA on mennyt Irakiin väkipakolla, eikä sillä ole siellä mitään oikeudellista tai laillista asemaa.

    Äänestä

  • ranskan ja ruotsin tapauksissa syyllisen täytyy ola USA...sen täytyy, menee muuten uskottavuus hyysäreiltä...luoja anna USA:n olla syypää...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Isänmaallinen kirjoitti:

USA on jo ottanut käyttöön Irakissa keskitysleirejä, joissa vangituista ja kidutetuista jopa 90% ovat syyttömiä mihinkään rikokseen. Pelkkä epäily miehityksen vastustamisesta riittää USA:lle syyksi kiduttaa ja pitää vangittuna.

Nyt USA on ottanut seuraavan askeleen ja on natsien tavoin perustamassa ghettoja Bagdadiin, tietenkin vastoin irakilaisten lupaa, joka osoittaa jälleen, että USA on maassa miehittäjänä, ei maan hallinnolle alamaisena auttajana. Kuka uskaltaa yrittää ghetosta ulos, kun kenet tahansa voidaan mielivaltaisesti vangita ja viedä kidutuskeskukseen/keskitysleiriin.

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id58488.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu