Niin, jos ******* voittaa, niin en ala! Mutta kun miettii että kenellä esiintyjällä on koko Euroopan (ja maailman)laajuinen fanilauma, näyttävin esitys ja huolella tehty musiikkivideo, niin pahasti näyttää siltä että en joudu alkamaan. Niin kopioitu, laskelmoitu ja lapsellinen esitys kuin onkin.
Tiedätte varmaan mitä maata tarkoitan.
En ala, jos ******* voittaa!!!!
8
4533
Vastaukset
- Eirikur
No,ei voita todellakaan :):)
- Hermione
Parempi onkin sensuroida, tiedät-kai-ketkä ovat niin herkkiä loukkaantumaan. Siksipä sanonkin vaan että tutun kuuloinen kappale. Mutta ei kai Euroopan saati maailmanlaajuista fanijoukkoa sentään ja se lavanäyttävyys - puhutaanko me nyt siitä pienestä, jolla on höyhenet ja pomppii, mutta ei pääse lentoon? PS. Eirikur saat minulta pisteet.
- eNMäÄÄvAAtIIÄ
Kuka muka ei voittais? :D
- askddjsj
Mitäköhän nyt oikein tarkotetaan, kun meikäpoika ei oikein nappaa?
- ymmärrä..
ketä mahdetaan tarkoittaa??
Islanti saa minunkin pisteeni!! - zirpts
Niin... Tähtien määrään ei sopinut Ruotsi, jos oikein katson. Ja se ei ole voittanut kuin neljä kertaa... The Ark on kyllä syvältä. Totta puhuakseni, en ollut siitä kuullutkaan ennen viisuja. The Arkin musiikkivideo ei kyllä ollut kovin hyvä, ainakaan se YLE:n sivuilla oleva.
Minulle tuli kyllä mieleen ensimmäiseksi seitsenkertainen voittaja Irlanti. Dervishin kappale on hyvä, videossa on käytetty taitoa. Äänten kalastelua lapsilla se kyllä vähän on, enkä bongannut edes Suomen lippua sieltä maalausten joukosta. Tai sanaa Finland, tms. Minun mielestäni Irlanti olisi tuolla kappaleella kyllä voiton ansainnut.
Mutta mistäs maasta siis oli kyse?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511883
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu131786Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va391614Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961218- 941215
- 851178
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta3581024- 62879
- 49831
- 50826