Virkkarismin syyt

Onko virkkarismissa enemmän kyse tyhmyydestä vai sinisilmäisyydestä? Minusta enemmän sinisilmäisyydestä, sillä heidän joukossaan on suuri määrä oppineitakin ihmisiä. Vaikka toisaalta, voidaanhan sinisilmäisyys myöskin luokitella tyhmyyden yhdeksi muodoksi.
2147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Virkkarit eli suurimmalta osin 911 virallista Bushin hallinnon versiota tukevat ihmiset ovat nöyrää väkeä. Herran pelko sisimmässään on heillä niin suuri, että järjen ohittaa usko. Tässä nimenomaisessa 911 tapauksessa usko kohdistetaan Bushin hallintoon ja heidän sanaansa. Tällä palstalla on todistettu huuhaaksi oikeastaan jokainen virkkareiden "todiste" Bushin teorialle. Tuorein todiste lienee tuo WTC7 kohtalo kun se ei sortunutkaan tulen ja vaurioiden seurauksena, kuten täällä virkkarit ovat julistaneet ja kaikenmaailman kuvia linkittäneet. Nyt ne ei voi muuta kuin laittaa näitä zzzzzzzzz posteja ja keskittyä vittuiluun. Heillä ei ole enää yhtään todistetta jäljellä elleivät sitten halua käyttää sitä surullisen kuuluisaa "arabin passi löytyi wtc raunioista" -korttia.

Virkkareiden Alex Jones esiintyy tänään telkkarissa nimittäin tuo Ben & Teller. Kertonee jotain totuuden tasosta jossa he elävät...

Äänestä

Jos joku uskoo 911:n olleen USA:n hallituksen järjestämä juttu, ja uskoo kuulentojen tapahtuneen niinkuin historiankirjoissa kerrotaan, onko hän mielestäsi virkkari vai salkkari?

Tyhmiä ovat vain ne, jotka tuhlaavat elämänsä roikkumalla yötä päivää tällaisella huuhaa-palstalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vattu kirjoitti:

Onko virkkarismissa enemmän kyse tyhmyydestä vai sinisilmäisyydestä? Minusta enemmän sinisilmäisyydestä, sillä heidän joukossaan on suuri määrä oppineitakin ihmisiä. Vaikka toisaalta, voidaanhan sinisilmäisyys myöskin luokitella tyhmyyden yhdeksi muodoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu