kun vielä vähän aikaa tässä :=)))
Mulla ei pyyhi nyt oikein hyvin :=(( Oli pakko tulla sanomaan teille.
Nimittäin... mulla on illalla tuon pitkäaikaisen yhtiökumppanini kanssa riisipalaveri.
Arvatkaa mitä kehtas eilen sanoa! Että mä vietän aivan liian paljon aikaa palstoilla! Ja minä kun niin harvoin täällä käyn.
Kehtas vielä kysyä, mitä mä oikein palstoille kirjoittelen, ja kenen kans.
Mä tietysti sanoin niinkuin asia on. Että naisten (yhden Eevan, Katin ja Annelin) kans kirjoitellaan terveysasioista,lapsista ja kodin hoidosta. Ei muka uskonut!
Siinä on mennyt liitto hukkaan, kun ei vielä kymmenien vuosienkaan jälkeen puolisoaan tunne :=)))))
Aikoi vallata koneen, ja alkaa jonkun hiivatin kuvankäsitteprojektin, jossa menee aikaa koko loppukevät.
Arvatkaas mitä mä teen, jos valtaa tään mun (noh.. yhteisesti maksetun) koneeni.
Marssin kauppaan, ja ostan läppärin. Makso, mitä makso :=))))))
Mutta.... riisipalveri on vielä kesken :=)))))
Hyvät päivänjatkot :=)))
Mulla ei pyyhi nyt oikein hyvin :=(( Oli pakko tulla sanomaan teille.
Nimittäin... mulla on illalla tuon pitkäaikaisen yhtiökumppanini kanssa riisipalaveri.
Arvatkaa mitä kehtas eilen sanoa! Että mä vietän aivan liian paljon aikaa palstoilla! Ja minä kun niin harvoin täällä käyn.
Kehtas vielä kysyä, mitä mä oikein palstoille kirjoittelen, ja kenen kans.
Mä tietysti sanoin niinkuin asia on. Että naisten (yhden Eevan, Katin ja Annelin) kans kirjoitellaan terveysasioista,lapsista ja kodin hoidosta. Ei muka uskonut!
Siinä on mennyt liitto hukkaan, kun ei vielä kymmenien vuosienkaan jälkeen puolisoaan tunne :=)))))
Aikoi vallata koneen, ja alkaa jonkun hiivatin kuvankäsitteprojektin, jossa menee aikaa koko loppukevät.
Arvatkaas mitä mä teen, jos valtaa tään mun (noh.. yhteisesti maksetun) koneeni.
Marssin kauppaan, ja ostan läppärin. Makso, mitä makso :=))))))
Mutta.... riisipalveri on vielä kesken :=)))))
Hyvät päivänjatkot :=)))
Vastaukset 56
Vanhimmat
osta vaa läppäri...tää on kiva...
alkaa kyseleen, mikä on hyvä läppäri Fujitsu vai Siemens :=))))
Mä oon aina sanonut et miehistä ei ole kun harmia :=((
Niillä on liian vilkas mielikuvitus monen asian suhteen.
Pitäsköhän varmuudeks alkaa vaihtamaan nikkiä. Eihän sitä tiedä, vaik alkais jäljittään mua :=))))
sa piän selville..meitin salasuhteen...mulla on fujitsu-siemens..amilo
Nyt liikutaan vaarallisilla vesillä :=)))
Miten olis se Impi Umpilampi uutena nikkinä? Säkin tykkäsit siitä kovasti :=)))))
just..viäki poraan sen perään:)))
Kyllä nyt sit täytyy laittaa harkintaan ihan Impin rekkaus. Siitähän voi syntyä vaikka tulinen rakkaus :=)))
eikse o jo...tulista..
Jussi. Mikäs oli puhe. Täällä ei huudella. Muut huuhaan naiset tulee liian musuiks :=)))
en muistanu:)))ssshhh...
lunastit sitten näemmä palkintosi ja nyt on aloitus... niin sitä pitää! :)
Tuo kirjoituksesi sai hymyn väreet suupieliini, rehellisesti saoen, minäkin olen.... läppärin tarpeessa, joten ongippa Jussilta kaiks tiedot, ostetaan yhdessä ne läppärit, jos saatais kimppa-alennusta! :)
Huomenia...
Hyvä idea. Saatas ehkä paljousalennus. Tiedä vaikka ilmaantuu muitakin läppärin tarvitsijoita :=)))
Meillä ei ole lukkoja muuta kun veskeissä, joten toisessa niistä voi sit rauhassa illat pöntöllä istuskella läppäri polvella ja huuhailla :=)))
Kyllä meitä naisia alistetaan :=((((
Nyt täytyy lähtee liikenteeseen. Otas huuhaan pojilta selvää, mikä olis hyvä läppäri :=)))
..mä voisin liittyä joukkoon....enhän mäkään pääse tähän ku ilmojen edellä.....muut valtaa aina ja en viitti tapella verissäpäin.........
jos vaikka Hp:n merkkinen masiina (ei o sit helkkarinmoinen päivä),,,)))! Toimii ja kukkuu,,,kapasiteettis piisaa, ja matkaan vaan jos lähden nyt,,,,)).
On hyvä peli. Mullo ollu semmonen kolme vuotta. Ei ole ollut mitään ongelmia, mitä nyt kerran sekoitin sen aika perusteellisesti (oma vika).
Tarkkana kannattaa olla ostovaiheessa ja rauhassa vertailla eri vaihtoehtoja. Sen verran tyyriitä pelejä ovat. :-)
onkikaa ny..multa..tää on hyvin pelittäny..xp.llä... viittiny..vistalla ottaa..
oikeesti taitaa se hetki olla käsillä että pitänee hankkia,jo siks ettei tää pelitä ja se toinen syy... sen sä tiedätkin! :)
Jos mä ajan sinne V...koneeseen joku päivä kahteleen, osaavat kai ne mua neuvoo, mä mikään mahoton ostaja ole, kysyn tyhmiä ja vastaavat jos osaavat! :)
minäki..xp. ohjelmalla..poitsu sano,parempi
Ja toimiiiiii,,,.
nykyään kauppaavat sitä vistaa...liikaa hienouksia..hitaampi,kuulemma...
pitäs sille käydä,,ja noloo jos vie luokalle jäis,(((,,,mut jos ope ois semmonen,,,no karvarintanen,,,useemman ku yhden karvan omaava,,,niin enhän mä pääsis ikinä läpi,,kurssia,,)))
ny kursseja...minkä nuorena oppii,sen vanhana taitaa:)))
opi,,,mut jos ope ois semmonen joka oikeen kepin kans näyttäs,,,koneen toiminnon,,,ii kait mää sitte,,,) Jottain ainaki,,))),,oppisin, tai sit muistasin,,,
kyllä mää opetan mielelläni..jos oot jo unohtanu...jotain:)))
on niin kivaa,,,),,mä oo tainnu unohtaakkaa,,,mut lisäopetus ei koskaa o pahasta,,jos vaikka jottai uuttaki,,oppis)).
on se..kivaa..ny täytyy koirulia...kahtotaa...
vai sellanen palaveri ollut...;O) Ja vielä kehtaa epäillä,etteikö täällä vaan ja juuri noista asioista keskusteltais....kodin ja lastenhoidoista ym.ym.Ihan vaan tollasii naisten juttuja ...Mitäpä me täällä nyt muuta...
Meillä loppui tappelut koneen käyttövuoroista,kun ostin ihan oman koneen tänne makkarin nurkkaaan...ja tää on vain mun!! :)
leipomisesta täälä vaan puhutaan...etupäässä:)))
ja juuri sitä parhaillaan teenkin...pian ois korvapuusteja tarjolla ...:)
onnee...leivontaan:)))
onnitteluista...:)
tarviit onnee..et taikina nousee:)))
palaveri on ihan oman itteni kans,,,ei viitti tapella,,,ittekseen,,,naapurit vie hommaa hourulaan,,))). Nii huomenet,,,.
ei sitä todellakaan kannata ittensä kanssa kauheen äänekkäästi ainakaan riidellä...;O)))
taikina kohosi tosi hyvin ja tuli vallan meheviä puusteja...maistus varmaan sullekin :)
mansikkakakkukin...
kääretorttuu ja juustopiirakkaa puustien lisäksi löytyy...:) Mutta nyt mä lähden pyöräileen...palaillaan...
lenkille..luppakorvaani...
sit yhdelle komeelle kollille,,,näyttämään itteeni,,,se tykkää niin kattella mua,,,puolpukeissa,,,))).
ja mulle et o näyttäny..paljo mitään:)))
vilautin,,,vai menikös muisti,,,kun näit???
nii...muutaman kerran:)))ny meen...vihreesilmä:)))
Voi vide;)
Nooh läppärit on halpoja;)
Mullakin on kotona kolme niitä,tosin yhden niistä vois heittää kohti bittiavaruutta.
Se on niin hidas,et hermot menee sen kanssa.
Kuitenkin kivaa päivää sulle.)
Älä välitä ei sitä pitkässä suhteessakaan toista tarpeeks tunne:))
minulla läppärissä langaton yhteys...voi ottaa vaikka suihkuun mukaan....
Vai rupes se uksimaan ja utelemaan sun kirjekamuistasi...Olist kysynyt,että eikös se edes sitä ole vuosien varrella huomannut,että eräät Doe ja kippari esimerkiksi uvat lukemattomia kertoja saunoneet luonasi siellä Oulussa;=)))?
Ois pitänut huomata jo ne meidän tuomien viinien tyhjät pullot siellä saunan komerossa..ja niitä kun on niin paljon,että sokea reettakin huomais.
Hyvää päivänjatkoa sinne tundrallekin:))
http://www.africantea.com/Rooibos-Health/rooibos-health.html
Miehet on kuin pikkulapsia...ne haluavat kaiken huomion itselleen ja me olemme leluja, joilla he ei edes leiki.;))
pikkupoikaahan meistä kaikista miehistä löytyy,se on tosi;))
Mutta minä ainakin kunnioitan naisia tasavertaisina kumppaneina ja ihmisinä.Kahdenkeskiset "leikkihetket"ovat sitten asia erikseen:)
jos naista kiinnostaa netti enemmän kuin "leikkihetki"?;))
Siitähän ne ristiretket alkaa...
tällaiset asiat puheeksi,niin jatketaan..
Jos esimerkiksi avioliitto tai parisuhde on mennyt siihen pisteeseen,että yhteiselo on enää pelkästään ns.kaveruutta ja yhdessäasumista,mieluimmin sitä hakee virkistävämpää seuraa vaikka netistä,että jaksaisi elää sitä yhtä ja samaa tylsää kotielämää esim.lasten vuoksi.
Samassa tilanteessa ovat naiset,joita ukko pitää vain työnorjina ja "tyhjennysastioina.Jos tällainen nainen hakee ja saa rakkautta,hellyyttä ja välittämistä jonkun toisen sylistä,on se minun mielestäni aivan ok,ja hyväksyttävää.
Tämä viesti ei ole khdistettu kenellekään huuhaan naiselle suoranaisesti,vaikka tulikin nyt laitettua tähän typyn avausketjuun.Jokainen tämän lukeva nainen tajuaa itse,onko kyse hänestä..
Mutta, missähän lie ne fiksut miehet sitten arkielämässä?;))
Ne, jotka eivät pidä naista työnorjina?
On heitä varmaankin...mutta ei vaan ole osunnut minun lähipiiriin sellaista.:))
On vain emäjuntteja ollut...
on todella toinen puoli elämää. Monikin, ja varmaan suurin osa tääl olevista hakee vain ja ainoastaan sitä juttuseuraa, sillä tää reaalinen live kun ei aina jaksa kiinnostaa kaikenlaisten paskanjauhajien, ja satutätien ja setien kanssa. Täältä ei tyhjät juorut lähde liikkeelle, ollaan vain hetkitäin ja sit kadotaan, sinne, mistä on tultukkin, omaan elämään.
jos ne kaikki sit onkin olleet siellä sun lähipiirissä. On ihan naisen oma asia jäädä orjan asemaan, kun on vapauteenkin mahdollisuus. Miksi alistua, kun ei varmasti ole pakko. Mut kyllä naisetkin osaa, sitä ei kannata kenenkään kiistää, ja ovat pahempia kun miehet! Et ny sit jokainen nainen hyökkää mun kimppuun, mut totuudesta kun ei päästä mihinkään! Näin on, ja tulee aina olemaan.
Vai silleen on asiat....musta tuntuu nyt,että heität vaan läppää,ei läppäriä ;)))
Mutta jos tää kirjotuksesi on totta(mitä suuuuuuresti epäilen),niin onnee vaan sitten kriisipalaveriin ja äläkä anna periksi,piru vie! ;))))
..löytyy täältä:
http://www.alienware.com/Promotion_Pages/searchaffiliate/desktops.aspx?source=CJ0055
Kiitos konevihjeistä sun muista :=)))
Mä lähden nyt sinne riisipalaveriin. Kuten varmaan tajuatte,nyt on isot asiat kyseessä.
Jos mua ei huomiseen iltaan mennessä näy, oon joutunut kotibanniin, eli reinotossun alle.
Saa nähä miten käy. Hevillä en luovuta :=))))
Pidä ittes miehenä! Tai siis... no, tiedät sä;)
vaikka kyllä mua pelottaa kamalasti.
Ihan kuin viimeiselle tuomiolle olis menossa :=(((
Nyt mentiin.. rohkea rokan syö :=))))))