Vaasan veri ei vapise

Johan Nurmon äänestystuloskin tuon osoitti, notta Vaasan veri ei vapise eikä Kauhavan rauta ruostu. Seinäjoella on rautatieasema ja traktoriliike.
1424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toisia sairaalloisella kateudella kyttääviä uhoajia. Vaasalaisten mielestä kukaan ei saa olla missään asiassa vaasalaista taitavampi, tai muuten hän ansaitsee tulla joukolla vaasalaisten halveksimaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauhavan rauta kirjoitti:

Johan Nurmon äänestystuloskin tuon osoitti, notta Vaasan veri ei vapise eikä Kauhavan rauta ruostu. Seinäjoella on rautatieasema ja traktoriliike.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu