Tanssii tähtien kanssa on ollut niin suosittu, että se saa varmasti jatkoa myös ensi keväänä. Tietysti mukana on tältäkin kaudelta tuttuja kasvoja, nimittäin upeita tanssinopettajia. Mukana on kuitenkin myös uusia julkkiksia, tietysti eri ammateista... kysyisinkin nyt teiltä, että ketä julkkiksia te haluaisitte mukaan ensi vuodelle? Kenen julkisuuden henkilön haluaisitte nähdä pyörähtelemässä tanssilattialla kuin kokenutkin tanssija, tai kenen julkisuuden henkilön uskoisitte tuomaan tanssintaikaa myös kotisohville, kertokaa ihmeessä ;)
Entäs ensi vuonna? :)
12
1023
Vastaukset
- tai Jukkis
Siis Tervo. Mutta taitavat olla aika harvassa ne, jotka suostuvat. Kaskilahti, musikaalinen ja kovakuntoinen kaveri jo valmiiksi? Ja Marko Bjurström aisoihin; yritti vaikuttaa kotiyleisöön selvästi Sarin ja Mikon hyväksi. "Kaikkien aikojen paras" -kehuille ei meinannut tulla loppua ollenkaan, ei ole juontajan tehtävä vaan tuomariston.
- AnnaLinnea
Minäkin haluaisin kirjailijoita tai muita ei-esiintyviä taiteilijoita (joilla siis ei ole välttämättä niin hyvää musiikkikorvaa ja rytmitajua kuin näyttelijöillä ja muusikoilla). En toki toivo kenenkään mokaavan, vaan olisi ehkä helpompi tällaisen tavallisen tallaajan samaistua oppimistahtiin.
Esim. Leena Lehtolainen tai Ilkka Remes.
- hg-olli
Tanssii tähtien kanssa on surkea ohjelma,jota ei katso KUKAAN.miksi sen pitäisi jatkua?
Olihan se suosittu ohjelma. Ei voinu olla surkee ohjelma kun miljoona ihmistä katsoi tansseja viikosta toiseen. Siellä se olit sinäkin sunnuntai-iltaisin kello 19.30 odottelemassa ohjelman alkamista, vai mitä :).
- ¨kutsa^å
Minusta ois hauskaa nähdä Åke Blongvist lavalla, näyttäs ite mallia miten muka tanssitaan :b
- haluan nähdä åken lavalla
äke lavalle ehdottomasti.. sehän luulee jopa osaavansa jotain. Kaikkeen se on omat kuvionsa keksinyt ja kilpatanssia ei voi muka tanssia lavoilla.. :D
- voisi olla
haluan nähdä åken lavalla kirjoitti:
äke lavalle ehdottomasti.. sehän luulee jopa osaavansa jotain. Kaikkeen se on omat kuvionsa keksinyt ja kilpatanssia ei voi muka tanssia lavoilla.. :D
ammattitanssijana kyydittämässä jotain vanhempaa julkkisrouvaa, esim. Lenita A voisi olla sopiva hänelle. Åke voisi luoda sellaiset koreografiat, ettei kukaan voisi väittää Lenitaa tönköksi. Lisäksi Åken ikäinen herrasmiestanssija olisi omiaan Lenitalle, sillä hän on itse ilmoittanut syövänsä nuoret miehet aamiaisella ... ja olisihan se todella surullista, jos kilpailu päättyisi sillä tavalla.
Ei tule millään mieleen keitä haluaisin nähdä ohjelmassa ens vuonna. Ihan mielenkiintoisia valintoja on ollu tähän asti. Luotan ohjelman järjestäjiin jatkossakin :).
Roman Schatzin olisin toivonut säilyvän tänä keväänä ohjelmassa ainakin yhden jakson pitempään.- nämä ainakin
Kola-Olli, Sika Harri ja Mehiläis-Jussi!
- Pavel V
minun mielestäni ministeri Pavel Väyrynen olisi erinomainen kilpailija ensi vuonna, onhan hän myös tahnunnut julkisesti ja taitaa hänellä olla jonkinlainen tanssipaikka siellä Keminmaalla tai jossain vastaavassa paikassa.
- Kepak-
Ois nastaa jos mukaan saataisiin tosi-tv tähtiä, kuten esimerkiksi Perttu (bb-voittaja) tai vaikka Jussi (yksi maajusseista)
- rpoukka
noista julkkiksista en tiiä, mut tanssijoista toivoisin ensi vuonna mukana olevan ainakin Marko Keränen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3904424Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483779Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit163622KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1132790Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92451Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511942Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181908- 1221855
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241429