Tasa-arvo perseestä

Tasa-arvon nimessä pyritään korottamaan naisten, etnisten vähemmistöjen ja homojen oikeuksia mutta valkoisen heteromiehen oikeuksia vähentämään. Koska en kuulu mihinkään näistä kolmesta ryhmästä olen sitä mieltä että tasa-arvo on perseestä.
3575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vakka olenkin jonkin asteen feministi, olen kanssasi samaa mieltä.
Feminismikin on mennyt liiallisuuksiin, ottamatta huomioon sitä pientä eroa miehen ja naisen välillä. naiset jyrää, ja suomalainen mies voi huonosti.
Ja ne etniset vähemmistöt:kyllä niitä hyysätään ja paapotaan,ovathan nähneet tulipalon kilometrien päästä, ja kuulleet naapurin kuolleen.
Mutta kun suomalainen joutuu kriisiin vaikkapa niin, kuin minulle kävi, puolen vuoden sisällä äiti kuoli, talo paloi, mies kuoli ja jäin yksin kolmen lapsen kanssa, niin eipä yhteiskunnasta kuulunut muuta kuin velvollisuuksia minulle. että kyllä tämä yhteiskunta on tasaarvoinen, toiset ovat vain vähän tasaarvoisempia kuin toiset.

Äänestä

oikeuksia valkoiselta heteromieheltä ollaan poistamassa?

Äänestä

Perseestä se oot kuule sinäkin.Kysy vaikka äiteeltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Crassus kirjoitti:

Tasa-arvon nimessä pyritään korottamaan naisten, etnisten vähemmistöjen ja homojen oikeuksia mutta valkoisen heteromiehen oikeuksia vähentämään. Koska en kuulu mihinkään näistä kolmesta ryhmästä olen sitä mieltä että tasa-arvo on perseestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu