Pillereiden lopetuksen

Olen täältä lukenut ihmisten kertomuksia siitä kuinka pillereiden lopetuksen jälkeen on tullut akne, vaikka on vuosien ajan ollut ihan hyvä iho?
Ainakin Yasmin -merkkisisten pillerien käytön lopettamisen jälkeen olen kuullut tapahtuvan tuollaista.

Mistä pillerimerkeistä teille on tullut tällaista?
Olen aloittamassa itse juuri Cerazettet.
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oon tosiaan täältä lukenut tällaisista tapauksista, mutta että mistä pillerimerkeistä on sitten aiheutunut tällaisia pitkäaikaisvaikutuksia pillereiden käytön lopetuksenkin jälkeen, että se on vaikuttanut jotenkin pysyvästi ihmiseen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälkeen akne? kirjoitti:

Olen täältä lukenut ihmisten kertomuksia siitä kuinka pillereiden lopetuksen jälkeen on tullut akne, vaikka on vuosien ajan ollut ihan hyvä iho?
Ainakin Yasmin -merkkisisten pillerien käytön lopettamisen jälkeen olen kuullut tapahtuvan tuollaista.

Mistä pillerimerkeistä teille on tullut tällaista?
Olen aloittamassa itse juuri Cerazettet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu