aamu-tv:ssa

toimija matti pörhö keskustelee liikkeidensä vastuusta kauppatavaransa vioista ja ongelmista.

http://www.yle.fi/yle24/videosali/index.php?a=10&t=1&q=10

muistetaan pyytää kaikki viat ja lupaukset paperille, kun myyjät pörhön liikkeissä tyrkyttävät kotteroitaan, kyllä pörhö kirjoittaa.
1794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Porho esitteli autokaupan sujuvuudesta ja virhevastuusta hienoja teorioita ja kuluttaja-asiamies taas käytönnön todellisen tilanteen. Moneenkohan käytetyn auton kauppasopimukseen on kirjattu jokin vika tai että auto on kolaroitu. Siis myyjän puolesta. Näin kuitenkin toimitaan yleiseti Porhon mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autokaupan kirjoitti:

toimija matti pörhö keskustelee liikkeidensä vastuusta kauppatavaransa vioista ja ongelmista.

http://www.yle.fi/yle24/videosali/index.php?a=10&t=1&q=10

muistetaan pyytää kaikki viat ja lupaukset paperille, kun myyjät pörhön liikkeissä tyrkyttävät kotteroitaan, kyllä pörhö kirjoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu