Isäni kuolemasta tulee 2.5 puoli vuotta.On suunnaton ikävä.En voi uskoa että hän on pois,pois joka päiväisestä elämästäni.Kuvittelen kuulevani saman kuuloisen äänen ja mieleeni tulee et isähän se kunnes muistan et eihän se voi ollakkaan.Kaipaan hänen ääntään ja kasvojaan.Onneksi muistin aina välillä kertoa rakastavani häntä.
Rakas isäni
suunnaton ikävä
3829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuli surullinen olo sun puolesta, vaikka en isääsi tuntenutkaan. Muista iloita siitä, että sulla on joskus ollut isä. Isät eivät aina ole täydellisiä, mutta jos niitä tulee ikävä, niin kyllä niissä on silloin ollut myös paljon hyvää. Anna itsellesi lupa ikävöidä. Lähetän sinulle voimia ja lämpöä.
TIEDÄTKÖ ETTÄ MEILLÄ ELETÄÄN NIIKU ISÄ ELÄISI VIELÄ VAIKKA SE KUOLI JO MONTA VUOTTA SITTE.. siitä lähtien kun hän pois meni me oMAISET AINA SIT JUTELLAAN ETTÄ VARMAAN HÄNKIN AJATTELISI JA TEKISI SILLEEN ,, MINUSTA TUNTUU ETTÄ SE ON KUNNIOITUSTA SITÄ KOHTAAN..EIHÄN kukaan ole täydellinen.. me elävät ainakaan.. mut jos pois mennyt on jotenkin ollut järjevä ja viisas nii sitä voi lämmöllä muistella..
-säni kuolemasta tulee 2.5 puoli vuotta.On suunnaton ikävä.En voi uskoa että hän on pois,pois joka päiväisestä elämästäni.Kuvittelen kuulevani saman kuuloisen äänen ja mieleeni tulee et isähän se kunnes muistan et eihän se voi ollakkaan.Kaipaan hänen ääntään ja kasvojaan.Onneksi muistin aina välillä kertoa rakastavani häntä.
No sanotaanko näin , isäni oli juoppo mulqisti joo jätti ja tuhosi aikoinaan perhe idollin.Mutta(minä laitan nyt sen pisteen jälkeen).En kuitenkaan ukkoa loppupeleissä vihannut , vaan laskin hänet henkilökohtaisesti arkuineen päivineen maan multaan..Amen.