MILLOIN VENÄJÄ EI OLE SOTINUT?

Osaako joku mainita ajanjakson, jolloin Venäjä ei olisi sotinut jossain päin maailmaa? Nytkin Venäjällä taitaa olla halukkuutta uhitella Virolle? Ihmettelen miksi kyseisellä valtiolla on niin suuri halukkuus uhitella joka käänteessä.
3281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onkaan sotinut?
Ei ainakaan tällä tai viime vuosisadalla. Tosin 1900-luvun alussa I-maailmansotaa.
Vihjeenä, erota hallitukset ja ideologiat.

Äänestä
  • Käyppäs ylä-aste loppuun ja seuraa aikaasi. Venäjällä ei ole yhtään ajan jaksoa, ettei olisi sotinut.

    Äänestä

...osoittaa naapureinaan oleville pienille täivaltioille missä mennään.

Toivottavasti Venäjä jossain vaiheessa alkaa uhota Kiinalle. Silloin voi olla naurussa pitelemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihansimppelikysymys kirjoitti:

Osaako joku mainita ajanjakson, jolloin Venäjä ei olisi sotinut jossain päin maailmaa? Nytkin Venäjällä taitaa olla halukkuutta uhitella Virolle? Ihmettelen miksi kyseisellä valtiolla on niin suuri halukkuus uhitella joka käänteessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu