vihtori kosola ajai kommunismin vastaista liikettä, mutta heillähän oli just kommunismisiä piirteitä. eikö ollu muka minkään asteeen kommunismia!?
miksi kosolan kannattajat
on niin tyhmiä!
8692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
heil hitler meil kosola
välienselvittelyjä.Ei lapualaasilla tarvii olla mitään tekemistä tämän kanssa.kun ottaa huomioon venäjän lähettämät rähinöitsijät viroon viikonloppuna .poliisi varmaan tietää kenen joukoissa seisot.aina voi kunnella kaikkien epäiltyen puhelimia.
lapsellinen,luotatko todella poliisien tietoihin,varsinkin lapuan?Missään,koskaan ollut niin tyhmiä poliiseja kuin lapualla.Sen takia ne siellä onkin kun eivät ole muualle kelvanneet.
ympärileikkauksia ja irrotetut esinahat tuorahan suomeen, jossa ne keväällä laitetahan maahan, ennen kustaan päivää kasvamahan uusiksi..
Poliiseiksi!!!!
kosolan liikkeessä ei ollut mitään kommunismiin viittaavaa... jos uskalletaan puhua fasismista ja sitten tästä saatanan kommunismista niin poliittisilla ääriliikkeillä on hieman samoja piirteitä toistensa kanssa vaikka ääripäitä toisiinsanähden ovatkin, kuten väkivallan ihannointi, suoratoiminta ja suuren johtajan kannatus/"palvonta".
"Poliittisilla ääriliikkeillä on hieman samoja piirteitä toistensa kanssa vaikka ääripäitä toisiinsa nähden ovatkin."
Ei vain HIEMAN vaan tasan tarkkaan sisäiseltä rakenteeltaan samoja ja vain karvan verran eroavat toisistaan. Se karva on niitten kulloinenkin aate, joka on aina hyvä vastaan paha - liikkeen näkökulmasta katsottuna. Maailmasta eivät esimerkit lopu.
Tällähetkellä on sitten menossa ääriliike, josta ei sanota sen olevan "poliittinen". Se on kansainvälinen liberaali markkinatalous, joka yhä enemmän on saamassa entisten "ääriliikkeiden" muotoja ja yhtä vaihtoedoton totuus maailmasta kuin olivat esim. fasismi ja kommunismi. USA on jo menossa pitkällä sillä tiellä. Pienet seuraa perässä minkä pystyvät. (Tuleeko kolmekymmentäluku mieleen?)
En tiedä tuleeko 30-luku mieleen mutta ainakin Ilmestyskirjan peto tulee ja ihmisten tukehtuminen tavaroihinsa ja rikkaat hyväksikäyttämässä köyhiä ja ilmastonmuutoksen Harmageddon ja lopulta Gaian täydellinen kosto.