Miehet ovat taas osoittaneet, millaisia naista alistavia sikoja he ovat. Norjassa paljastui, että puolet siellä asuvista somalitytöistä on lähetetty ympärileikattavaksi Afrikkan.
Osoitetaan miehille, ettemme voi hyväksyä tällaista naisten alistamista pidättäytymällä seksistä miesten kanssa tänä vappuna.
Naisille, jotka eivät ole solidaarisia toisilleen, on varattu ihan oma osastaonsa helvetissä.
Osoitetaan miehille, ettemme voi hyväksyä tällaista naisten alistamista pidättäytymällä seksistä miesten kanssa tänä vappuna.
Naisille, jotka eivät ole solidaarisia toisilleen, on varattu ihan oma osastaonsa helvetissä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suomalaisten pidättäytyminen seksistä esim. omassa avioliitossaan varmaan auttaakin Norjassa asuvien somalien perheissä tapahtuvaan naisten alistamiseen. Minä olen jo tehnyt oman osani maailman oikeudenmukaisuuden edistämiseksi: vedän mieluummin käteen kuin otan suomalaisen naisen vaivoikseni.
provoilua taas.
Amerikassa ovat feministit jo alkaneet vastustaa sitä, että naisten orgasmivaikeuksia ja haluttomuusongelmia hoidetaan lääketieteen ja seksologian avulla. Siis heteronaisten.
Sitäkin voisi luulla provoksi, mutta totta se vaan on.
Naiset saavat orgasmin kolme kertaa useammin toisten naisten kanssa kuin miesten.
Nainen menee miehen kanssa sänkyyn muista syistä kuin nauttiakseen, eli lähinnä päteäkseen sosiaalisesti silloin kun paneminen kyseisen miehen kanssa sitä edistää.
Tässäpä taas feministit ristiriitaisesti korostvat sukupuolten välisiä eroja... Ehkäpä ero johtuukin muusta kuin sukupuolesta. Tietämys orgasmista voi olla parempi ihan käytännön syistä naisparilla kuin keskimääräisellä heteroparilla. Naisparilla voi olla suurempia soisaalisia paineita orgasmin saavuttamiseen.
feministit repäisit?
Feministinen selitys Afrikassa tapahtuvalle naisten silpomiselle on, että sukuelimien silpomisella haluttiin estää naisten lesboilu keskenään. Silpomisrituaali siis johtuu miesten naisten homoseksualismiin liittyvästä pelosta ja halusta kieltää se.