Paljon autoja hallit ja tarhat täynnä. Kuitenkin asiallisen ihan tuoreen vaihdokin löytäminen on aika vaikeaa. Missä ne 20-50tkm ajetut 1-2-vuotiaat oikein ovat?
Ja tuontiautot;pelkkää -91 neljä kertaa maalattua 316 Coupe-Bemaria...Naurettavia muovihelmoja joka tuontiautossa. Tuoreet halvat tuontiautot? Missä?
Ja tuontiautot;pelkkää -91 neljä kertaa maalattua 316 Coupe-Bemaria...Naurettavia muovihelmoja joka tuontiautossa. Tuoreet halvat tuontiautot? Missä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
kehä kolmosela löytyy volvoja järkevän hintaisia ajettu alle 30tkm
Muualla en ole nähnyt itsekään mitään muita kuin vanhoja raatoja
Konalan Delta-autossa on parikymmentä 98 - 2002 -mallista Alfa 156:sta, kilometrit 30 000 - 100 000 km. Hinnat parin kympin kahta puolta.
Niitä on nyt paljon vaihdettu uusiin, kun syksyllä tuli uudet moottorit ym. kohotusta ja vuodenvaihteessa laskivat hinnat reippaasti.
Eiköhän ne ole ajossa.
Voisikohan näiden vähyys johtua siitä, että vähänkin järkevä ihminen ajaa autollaan ainakin sen 3 vuotta jonka takuu on voimassa. Jos joku vaihtaa auton 1-2 vuoden iässä se häviää tosipaljon rahaa tavallaan seuraavan omistajan hyväksi. Sinä ilmeisesti haluaisit olla tämä hyötyjä, mutta taitaa valikoima jäädä melko suppeaksi :).