Toisin kuin "vakaassa" EU:ssa niin Viron venäläiset kunnioittivat Vappua työväen juhlana eivätkä ryhtyneet mellakoimaan. Virossa Vappu oli siis kaunis ja rauhallinen päivä. Huolimatta hallituksen provokatoorisesta Vapun alustoimista.
Sen sijaan mm. Tanskassa, Saksassa ja Ruotsissa homma meni täysin hulinaksi. Kiitos "vakaan" EU:n
ja porvareiden valehtelun.
Mitä luulet, ovatko omat poikamme asialla myös em maissa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001337&posting=22000000025933052
Sen sijaan mm. Tanskassa, Saksassa ja Ruotsissa homma meni täysin hulinaksi. Kiitos "vakaan" EU:n
ja porvareiden valehtelun.
Mitä luulet, ovatko omat poikamme asialla myös em maissa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001337&posting=22000000025933052
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun katsoin uutisia, tuli mieleen, että venäläiset osaavat tuon. Heitähän on sanojensa mukaan 20 000 000 muissa maissa. Putin maksaa mielenosoittajille palkkaa kuten Viron Moskovat lähetystön edessä. Jos ei parempaa tietoa tule, niin mielenosoitukset Euroopassa ovat venäläisten aikaansaannoksia.
Sotilaallisen äkillisesti Talllinnan mellakat alkoivat ja loppuivat. Eli Putinin määräysvalta on tehokas Venäjän joukkojen piirissä. Kuten olisi Viron Moskovan lähetystössäkin. Paitsi se tapahtuu Putinin käskystä.
venäjälle?
Minä epäilen, että kokoomus haluaisin venäläisiä "osaajia" kilpailuttamaan mattia ja maijjaa kotimaisilla työmarkkinoilla. Siitä voi kyllä ennenpitkää koitua hulinat suomeenkin, eikö totta.
Niin kyllä ne venäläiset osoittivat mieltään vappuna 30.4 ja 1.5 Tallinnan pääkaduilla, ajaen autoillaan 20-30 km tunnissa ja näin hidastaen muiden autoilijoiden kulkua. Meteli oli korvia huumaava kun autot tööttäilivät. Mitäs tämä sitten on jos ei häirintää? Ei varsinaista mellakointia, mutta mielen osoitusta ja viattomien ihmisten häirintää. Eli se näistä venakoista. Nyt sama valtava Venäjä haluaa, että Suomi ei saa liittyä Natoon!!?? Venäläiset pois Virosta!