voipi olla pojjaat....

että joudutaan tarttumaan aseisiin tässä parinkymmenen vuoden sisällä. Ilmastomuutos, ylikansoitus ja levottomuudet riehuu maapallolla. Uskonnot nokikkain... ei hyvää seuraa. Ruoka ei riitä . Maan sisäiset ongelmat ja maahanmuutto räjähtävät. Ruoka loppuu kaupoista... Ei perkele!
7807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja tämä juttu sitten liittyy mitenkä sivareihin?

Äänestä

On se ny vähä hullunkurista että joku odottaa sotaa vaan sen takia, että on käyny intin. :D

Äänestä
  • Kuka tässä nyt sen takia oottaa?

    Äänestä

että asun ihan parinkin vuoden päässä toisessa maassa.

Äänestä

>että joudutaan tarttumaan aseisiin tässä parinkymmenen vuoden sisällä. Ilmastomuutos...

Auttavatko aseet jotenkin ilmastonmuutokseen?

Äänestä
  • Ei ihmiset halua kuolla, ne vaikka tappaa että saa elää!

    Äänestä

Ilmastonmuutos. Vittu mitä median ylireagointipaskaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


belsebuubi kirjoitti:

että joudutaan tarttumaan aseisiin tässä parinkymmenen vuoden sisällä. Ilmastomuutos, ylikansoitus ja levottomuudet riehuu maapallolla. Uskonnot nokikkain... ei hyvää seuraa. Ruoka ei riitä . Maan sisäiset ongelmat ja maahanmuutto räjähtävät. Ruoka loppuu kaupoista... Ei perkele!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu