Venäjä-Viro-Vitsi

Naton tahdotaan laajentuvan korkeammilla tahoilla, näillä tahoilla ei ole vihollisia vaan ainoastaan päämääriä joista yksi on NATOn laajentaminen.

Kuinka on mahdollista että päättäjät ovat tyhmiä kuin saapas? Ei se olekaan mahdollista, samaa suurta näytelmää jossa mediaa käytetään häikäilemättä hyväksi.

Uutistenlukija näytti vakavalta ja huolestuneelta, ja silloin kun uutistenlukija näyttää oikeasti vakavalta ja huolestuneelta vaikka yrittääkin pysyä viileänä, on syytä huoleen tavallisilla kansalaisilla. Rukoilkaamme, sillä kohta meitä viedään teurastamoon.
4388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Naton maailmanvalloitus on ollut käynnissä jo pitkään. Toivottavasti edes meillä on järkeä (tai vaistoa, useimmille) pysyä siitä poissa. Valtamedian voi vetää vessasta alas.

Äänestä

Siihenhän tämä maailmantilanne on menossa, mutta hyvässä lykysssä ei ihan vielä.

Ensin virolaiset pystyttivät feikkidemokratiansa, sitten EU hyväksyi sen, Viro lahjottiin NATOn sateen varjon alle, Venäjä kyllästyi ja alkoi provota.

Se vakavaa näyttelevä uutistenlukija ei suostu puhumaan puolta sanaa kriisin taustasta.

Tässä tilanteessa NATOn pässit voisivat painua vittuun Itämereltä provoamasta, ettei Venäjä pääse "unohtamaan" sinne paria merimiinaa. Niitä 2. maailmansodan aikaisia voi vieläkin irrota meren pohjasta ihan sattumalta, jos venäläinen sukellusvene ajaa läheltä.

Äänestä
  • Nato vittuun, sen nyt moni voisi ymmärtää. Vaikka Venäjän toiminnan ymmärtäminen voi ollakin lähes mahdotonta suomalaisille. Täällähän suurilevikkeisin sanomalehtikin on Venäjän suhteen ihan pihalla.

    Äänestä

  • Z.Jäikkimö kirjoitti:

    Nato vittuun, sen nyt moni voisi ymmärtää. Vaikka Venäjän toiminnan ymmärtäminen voi ollakin lähes mahdotonta suomalaisille. Täällähän suurilevikkeisin sanomalehtikin on Venäjän suhteen ihan pihalla.

    Siis sinäkö kuvittelet jotain tietäväsi tuosta ikuista juonittelua ja salakauppaa harrastavasta juonikkaasta venäläisestä.

    Se tuntee parhaiten venäjän, joka sanoo, että "vaikka voissa paistaisi", se on samanlainen epäluotettava ja kun selkäsi käännät, se hyökkää siihen, jollain tempulla.

    Ja pirullisinta siinä on se, että ne kuvittelee semmoisen elämän olevan tavoiteltavaa ja ihannoitavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teatteria kirjoitti:

Naton tahdotaan laajentuvan korkeammilla tahoilla, näillä tahoilla ei ole vihollisia vaan ainoastaan päämääriä joista yksi on NATOn laajentaminen.

Kuinka on mahdollista että päättäjät ovat tyhmiä kuin saapas? Ei se olekaan mahdollista, samaa suurta näytelmää jossa mediaa käytetään häikäilemättä hyväksi.

Uutistenlukija näytti vakavalta ja huolestuneelta, ja silloin kun uutistenlukija näyttää oikeasti vakavalta ja huolestuneelta vaikka yrittääkin pysyä viileänä, on syytä huoleen tavallisilla kansalaisilla. Rukoilkaamme, sillä kohta meitä viedään teurastamoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu