Ei taida aivan all-time klassikoihin yltää, mutta moderneihin kai kuitenkin.
Esim. Anttilasta vajaalla 6 eurolla tupla-dvd. Sanoisin että aika hyvä hinta-laatu suhde, jos watergaten kämmäilyt kiinnostavat.
Esim. Anttilasta vajaalla 6 eurolla tupla-dvd. Sanoisin että aika hyvä hinta-laatu suhde, jos watergaten kämmäilyt kiinnostavat.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja viimeinen osa Pakulan salaliittoteoria-filmejä. Sarjan aloitti Klute - rikosetsivä (Donald Sutherland liikuttavan nuorena ja Jane Fondakin hyvänä). Sarjaa jatkoi monta vuotta myöhemmin Ansa - Parallax View, joka minusta on edelleen säilyttänyt voimansa. Ja kuten sanoin: trilogian päätti All the Presidents Men.
Mielenkiintoista on myös että kaikissa noissa em. leffoissa taitaa olla Michael Small musiikintekijänä.
Hyvä trilogia kaikenkaikkiaan!!!
Klutesta on pakko sanoa, että vaikka nuorena pidinkin, onhan se nykyään katsottuna auttamattoman hidas.
Parallax View on taas kaikista paranoia-elokuvista suosikkini (Body snatchersin alkuperäisversion ohella), edes Warren Beatty ei pysty elokuvaa pilaamaan. Loppukin juuri sellainen kuten pitääkin. Katselin tuossa uuden version Manchurian kanditaatista ja yllättävän hyvähän tuo oli, mutta sitä vaivaa alkuperäisen tavoin milelestäni vesitetty loppu. Molemmissa on kaiken lisäksi yksi täysin turha naisrooli.