Adventtikirkon sielunhoito?

Vai onko ollenkaan olemassa edes käsitteenä?

Ex-pastori kertoi, ettei ole minkäänlaista ollut eikä koulutuksessa ole otettu huomioon?

Miten pastorit käyttävät valtaa ; onko se sairastuttavaa vallankäyttöä, mistä psykiatri Claes Andersson luennoi tänään radiossa?

Ilmeisesti on ....?!
169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko adventisteilla sielu, ei ole, ei!

A-kirkon sivuilta

"On tärkeätä huomata Raamatun sanovan, että ihmisestä tuli elävä sielu. Mikään luomiskertomuksessa ei viittaa siihen, että ihminen olisi saanut sielun - jonkinlaisen erillisen rakenneosan, joka luomisessa olisi yhtynyt ihmisruumiiseen."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


retuperällä? kirjoitti:

Vai onko ollenkaan olemassa edes käsitteenä?

Ex-pastori kertoi, ettei ole minkäänlaista ollut eikä koulutuksessa ole otettu huomioon?

Miten pastorit käyttävät valtaa ; onko se sairastuttavaa vallankäyttöä, mistä psykiatri Claes Andersson luennoi tänään radiossa?

Ilmeisesti on ....?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu